Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

K prezidentovi zbývá poslední krok

24.01.2013

Třebíčsko - Volební maraton končí. Dnes a zítra rozhodnou voliči o tom, kdo bude na dalších pět let hlavou státu. Ve finále historicky první přímé volby prezidenta si to rozdají expremiér Miloš Zeman a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.


Volební místnosti se otevřou dnes ve 14 hodin a otevřeny budou do 22 hodin. V sobotu se pak otevřou v 8 hodin a definitivně se zavřou ve 14 hodin. Očekává se, že počítání hlasů proběhne velmi rychle, takže kolem 16 hodin bychom už mohli znát jméno nového prezidenta. Kdo to nakonec bude, to záleží jen na vás.

Volit může každý občan České republiky starší osmnácti let, a to v okrsku, do kterého je příslušný podle místa trvalého pobytu. Nebude-li ovšem ve dny voleb doma, má možnost volit na jakémkoliv jiném místě České republiky nebo na některém ze zastupitelských úřadů v zahraničí. K tomu ovšem potřebuje voličský průkaz, jejich vydávání skončilo.

Volební lístky dostane tentokrát každý volič až ve volební místnosti. Jinak probíhá volba úplně stejně jako před čtrnácti dny.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk