Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

K vlakovému neštěstí nebylo daleko

15.05.2014

OKŘÍŠKY - Blázen nebo imbecil? Třebíčští kriminalisté pátrají po zatím neznámém pachateli, který umístil na železniční trati mezi Bransouzemi a Okříškami na koleje dřevěný pražec, do kterého poté narazil projíždějící vlak.


„V pondělí 12. května přijali policisté po jedenácté hodině večer na tísňové lince oznámení o střetu vlaku s neznámým předmětem,“ potvrdila tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová. Ve vlaku v té době cestovalo přibližně dvacet osob. Všichni nakonec mohou mluvit o velkém štětstí, protože vlak nevykolejil, musel ale po střetu zastavit.

„Ke zranění osob nedošlo. Na místo vyjely policejní hlídky. Policisté provedli šetření a zjistili, že vlak jedoucí ve směru Okříšky narazil do dřevěného pražce, který položil na traťovou kolej neznámý pachatel. Ke střetu došlo přibližně 300 až 400 metrů od Okříšek ve směru na Přibyslavice. Vlak nárazem pražec rozštípal,“ prozradila policejní mluvčí.

Policistům se podařilo zjistit, že dřevěný pražec pachatel na koleje umístil večer v době mezi devátou a jedenáctou hodinou. Lokalitu, kde ke střetu vlaku s pražcem došlo, i široké okolí policisté prohledali, dále pátrali po pachateli i v okolních obcích. „Prověřování případu převzali kriminalisté třebíčského územního odboru. Provedli šetření, ohledání místa činu a zajistili stopy. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení, případ dále prověřují,“ doplnila Jana Kroutilová.

„Žádáme občany, kteří si v pondělí večer v době mezi devátou a jedenáctou hodinou všimli v lokalitě, kde ke střetu vlaku s pražcem došlo, podezřelé osoby nebo osob, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Rovněž uvítáme jakékoli další informace směřující k dopadení pachatele,“ žádá policie.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk