Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kabelková navrhla STU.DO.VNU

03.12.2018

TŘEBÍČ (ap) - Stavbou budovy studovny navrhla studentka SPŠ stavební Třebíč Karolína Kabelková zaplnit nevyužitou prázdnou parcelu uprostřed Třebíče v prostoru dávno zbourané znojemské brány, naproti bývalé střední zdravotnické škole. S tímto projektem zvítězila v kategorii Freestyle (jakýkoliv typ stavby) ve 14. ročníku celorepublikové soutěže Život pod střechou.


Projekt ukazuje možné vy- užití prázdné parcely uprostřed Třebíče. Jedná se o nevyužité místo, které dnes připomíná spíše parkoviště. V blízkosti jsou školy, autobusové nádraží a místo má rozhodně větší potenciál než jen prostor pro parkování pojízdné prodejny s pečivem. „Ve městě navíc chybí studovna, kterou by mohli využívat nejen studenti, ale i všichni občané města,“ uvedla v komentáři ke svému projektu autorka.

Porota na této práci ocenila vyzrálost, a to nejen stavební, ale i architektonickou. Přestože se návrh může zdát opravdu jednoduchý, je zajímavý dynamikou jednotlivých prostorů, jejich využití i v použitých jednoduchých materiálech. Je vidět různé střídání v osvětlení a větrání prostorů. Autorka si dala záležet i na podrobnostech, což dokazuje například práce s logem na fasádě: STU.DO.VNA.

„Těší mě, že studenti nepřehlížejí nedostatky ve svém okolí a snaží se zlepšovat prostor, ve kterém se pohybují,“ konstatovala jedna z porotkyň soutěže, architektka Klára Bukolská.

Foto: KK

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk