Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kabiny vznikaly podobně jako kdysi Národní divadlo

10.04.2019

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU (pch) - Týmový duch, přátelství, zdravé děti, úspěch, radost ze života, vzpomínky. To jsou některá z hesel, kterými fotbalový klub 1. SK Rokytnice nad Rokytnou, z.s. zahájil začátkem roku 2016 na jeho poměry megalomanský projekt Kabiny 2018. Úkol zněl jasně - nashromáždit dostatek peněz a za peníze postavit přes 25 m dlouhou budovu sportovních kabin v areálu koupaliště, která tam již přes 10 let zoufale chyběla.


Rokytnickým fotbalistům se podařilo během tří let zapojit do hry o kabiny bezmála 150 větších či menších investorů, sáhnout si na dotační peníze z pěti různých zdrojů a získat nefinanční podporu dalších dobrodinců. Psal se konec prosince 2018, když se sen rokytnických sportovců stal skutečností a hotová stavba byla předána k užívání.

„Budova svými parametry splňuje veškeré zákonné požadavky a bez potíží snese srovnání se zázemím klubů menších a středních měst. Rokytničtí sportovci mají v podobě kabin nepochybně k dispozici obrovský potenciál,“ uvedl jednatele 1. SK Ondřej Novák.

Prozatím to tak nevypadá ani v nejmenším. Po tom, co se koncem února podařilo rokytnickým fotbalistům vybojovat mistrovský titul Horácké noviny zimní ligy OFS v žákovské kategorii, se Rokytničtí rozhodli na tomto úspěchu stavět a pro podzimní část sezóny 2019/2020 přihlásit do fotbalové soutěže hned 6 družstev, z toho 4 mládežnická. „Není tajemstvím, že brány rokytnického fotbalu jsou tradičně otevřeny sportovcům nejen z Rokytnice. Po prázdninách proto dostanou příležitost další zájemci o fotbal z širokého okolí. Více informací o provozu klubu a náborech bude uvedeno na oficiálním klubovém webu,“ informoval Ondřej Novák.

Fotbalového fajnšmekra bude určitě zajímat akce slavnostního otvírání kabin, při kterém se 6. července na rokytnickém hřišti představí mimo jiné stará garda AC Sparta Praha. Další netradiční fotbalový zážitek budou Rokytničtí servírovat 14. - 16. června, kdy se jejich areál stane jednou z arén pro mezinárodní turnaj Třebíč Open 2019.

Aktivity rokytnických fotbalistů však nekončí pouze u fotbalu samotného, jak by se možná dalo chybně přepokládat. Nové kabiny nabídly mimo fotbalová utkání možnost dalších sportovních akcí, na které fotbalisté kývli. Jedná se například o sportovní akci Rokytná run, který se bude konat 4. května s trasami 4,5 km a 9 km určenou pro běžce, ale třeba i chodce a rodiče s kočárky.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk