Moravskobudějovický brankář Jaromír Klouda se ve středečním duelu s Humpolcem nenudil. Tentokrát zachraňoval situaci před Píchou.
(foto: Martin Mutl)

Kalay s Kylíškem prodloužili domácí neporazitelnost Čáslavic

31.05.2012

Krajský přebor - předehrávka 30. kola: Čáslavice-Sádek - Jemnicko 2:0 (0:0). Branky: 50. Kalay, 88. Kylíšek. Jako první zahrozili v jedenácté minutě hosté, když se střelou nad Dítěteho branku prezentoval Grün.

Ve dvacáté minutě Urban nacentroval do vápna na Bulu, ale ten poslal hlavičku také mimo tři tyče jemnické branky. Ve 27. minutě se za urážku směrem k protihráči pakoval hostující Jiří Kincl, jenž viděl červenou kartu. Poměr sil na hřišti se vyrovnal minutu před přestávkou, kdy pronikajícího útočníka stáhl Kozelský a také on viděl od rozhodčího Beneše rovnou červenou kartu. Dvě minuty po přestávce centroval Čermák, ale Kalay v dobré příležitosti netrefil. Za další dvě minuty trefil Šimek v dobré šanci záda protihráče. O minutu později to už ale Čáslavickým vyšlo. Šimek ulicí uvolnil Kalaye, který střelou na zadní tyč rozradostnil domácí příznivce. V 63. minutě mohl po individuální akci Marcela Šimka přidat druhý gól střídající Vacek, ale míč po přihrávce na hranici vápna netrefil ideálně. Rozhodnutí přišlo dvě minuty před koncem. Sotva střídající Petr Kylíšek přišel na hřiště, už se po přihrávce Čermáka skluzem radoval z gólu. Rozhodčí Beneš. ŽK: 6:3. ČK: 44. Kozelský (Čáslavice) ? 27. J. Kincl (Jemnicko). Diváků 150.

Čáslavice: Dítě ? Bělák (89. Brabenec), Zikmund, Kozelský, Pokorný, Vybíral, Šimek, Urban (46. Vacek), Bula, Čermák, Kalay (86. Kylíšek).

Jemnicko: Kopeček ? Kincl, Koutný, Štancl, Tesař (79. Bastl) ? Grün, M. Krejča, Kelbler (71. Habr), Tobolka (84. Štumfol) ? T. Krejča, Šplíchal.

Pacov ? Jaroměřice 1:0 (0:0). Branka: 48. Pěknič. O výsledku zápasu rozhodl začátek a konec druhého poločasu. Ve 47. minutě ztratili hosté na polovině hřiště míč a Pěknič poslal domácí do vedení. V závěru zápasu hrály Jaroměřice na tři útočníky. Soupeře zatlačily před jeho branku, ale kýženou branku vstřelit nedokázaly. Naopak domácí se dostali několikrát z brejků do přečíslení, ale Chalupa podruhé nekapituloval. Rozhodčí Tesař. ŽK: 3:3. Diváků 160.

Jaroměřice: Chalupa ? D. Karásek, Kopeček, Václavek (83. Prokeš), Z. Karásek ? Musil, Ošmera, Novotný, Hambálek (75. Němec) ? Neumann, Míča.

Ždírec ? Okříšky 1:2 (1:0). Branky: 35. Pátek ? 70. Tůma, 81. Kotrba. Domácí od začátku lépe kombinovali, ale postupně převzali iniciativu hosté z Okříšek. Domácí se bránili, ovšem ve 37. minutě přišla jejich diskutabilní branka. Domácí Pátek stáhl dobíhajícího hostujícího Brabence a dlouhý nákop zakončil nechytatelně na zadní tyč. Hosty to nepoložilo a hned z protiútoku agilní Voda vyzval Jůzu, který byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu, ale další nedovolený zákrok na Dočkala, který byl faulován v pokutovém území, se již pískat musel. Kopala se tedy penalta, ke které se postavil kanonýr Kotrba. Brankář Rezničenko ale předvedl famózní zákrok a přesnou střelu k tyči dokázal zlikvidovat. Druhou půli hosté začali hodně zostra, Ždírečtí pouze zdržovali, a jak se později ukázalo, tyto minutky jim nakonec chyběly. Zdržování se jim nevyplatilo v 70. minutě. Voda vyslal nádhernou přihrávkou Tůmu, který si odstavil domácího obránce a sólový únik na Rezničenka přetavil ve vyrovnání. Dílo zkázy připravil domácím v 81. minutě střídající Miroslav Řezáč, který poslal do šance Kotrbu. Ten si po neproměněné penaltě napravil reputaci a bezpečně rozhodl o vítězství Okříšek. Rozhodčí Fabeš. ŽK: 4:3. Diváků 100.

Okříšky: Fiala - Jeřábek, Tekal, Voda Brabenec - Jůza, Rampír (74. Miroslav Řezáč), Dočkal, Tůma (82. Zeman) ? Martin Řezáč, Kotrba.

Moravské Budějovice ? Humpolec 2:3 (2:1). Branky: 22. Pacas, 34. Černý ? 20. a 70. Čihák, 54. Pikl. Po úvodním oťukávání přišla 20. minuta a s ní chybný odkop domácího obránce, který potrestal střelou k tyči Čihák. O dvě minuty později nacentroval do vápna Humpolce Škoda, našel Trnku, jeho pokus brankář Kříž vyrazil jen k Pacasovi a bylo srovnáno. Ve 34. minutě vykopl míč Klouda až za půlicí čáru, míč hlavou prodloužil Pacas k Černému. Ten postupoval sám na Kříže a poslal Budějovice do vedení. Domácí měli v úvodní pětiminutovce druhého poločasu tři možnosti ke skórování, ale střely Trnky, Černého i hlavička Pacase se neujaly. Hosté vyrovnali v 54. minutě po parádní střele z trestného kopu Pikla na zadní tyč. O osudu utkání rozhodla 70. minuta, kdy Budějovičtí chybovali na půlce a Čihák postupoval sám na Kloudu, kterého překonal blafákem. Závěr zápasu se nepovedl sudímu Petrovi, který nepotrestal zbytečně tvrdé zákroky humpoleckých hráčů na Trnku a Stehlíka. Prvně jmenovaný zápas nedohrál pro otřes mozku a budějovický obránce má po šlapáku podezření na naštípnutou kost. Rozhodčí Petr. ŽK: 4:1. Diváků 130.

M. Budějovice: Klouda ? Buďa, Šplíchal, Toman, Stehlík ? Trnka (74. Svoboda), Michal, Škoda, Kyzlink ? Černý, Pacas. (mm)

16. Herálec 27 5 6 16 26:62 21

Ostatní výsledky: Bystřice - Herálec 1:0, V. Bíteš - H. Brod 6:0, Žirovnice - N. Ves 4:2, S. Polná - St. Říše 2:0.

Autor: Martin Mutl