Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kamila Brzobohatá je vicemistryní v Bikiny fitness

16.05.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Kamila Brzobohatá je příjemná mladá dáma z Moravských Budějovic, která před pár dny získala na Mistrovství České republiky v Bikiny fitness skvělé druhé místo. Že nevíte, o jaký sport se jedná? V našem rozhovoru s Kamilou snad najdete odpověď.


Přibližte nám trochu Bikiny fitness?

Tento sport spočívá v tom, že slečny na pódiu prezentují svoji postavu, vytvarovanou fitness tréninkem. Hodnotí se lehké osvalení těla a celkový dojem.

Takže laicky řečeno, jde o něco mezi kulturistikou a soutěží miss?

Dá se to tak říci. Bikiny fitness je řazena mezi kulturistické disciplíny. Tato kategorie je tou nejméně osvalenou kulturistickou disciplínou.

Tomuto sportu se věnujete zhruba rok a půl. Co vás k němu přivedlo?

Celý život jsem se věnovala různým sportům. Od malička jsem dělala závodně aerobik. Pak jsem měla menší pauzu a do fitka jsem poprvé vstoupila někdy v prosinci 2017. Začalo mě to bavit, progres šel docela rychle a tak jsem se rozhodla v tomto sportu závodit. A vyšlo to.

Za rok a půl jste se dostala do absolutní špičky. To jde takto normálně nebo máte nějaký skrytý „talent“?

Hodně dělá základ, a ten mám z aerobiku. Svaly si hodně pamatují. Většinou to ale trvá déle.

Musí za tím být určitě ale hodně práce?

Ano, hodně práce, hodně odříkání. Musíte téměř každý den do fitka a tam strávit tak dvě hodinky. K tomu se váže samozřejmě i správná strava, přemýšlet nad tím jídlem, vařit si každý den. Počítat si kalorie, vážit si jídlo. To je na tom asi těžší než to samotné fitko.

To je ale dost velký zásah do života?

Určitě. Posledního půlroku co jsem byla v přípravě, jsem neměla čas na nic jiného. Zaberete to hodně času, ale vyplatí se to.

Ale nemáte jen sport, musíte chodit i do práce. Dá se to zvládat?

Je to těžké, ale důležité je si umět zorganizovat čas. Kdo chce, čas si najde.

Mluvíte o správné stravě, máte nějakou speciální stravu?

Stačí vyřadit nezdravé potraviny. V přípravě na soutěž je pak potřeba dostatek bílkovin, hodně zeleniny. Hlavně zvolit kvalitní potraviny. Stačí, když se člověk s tou stravou naučí pracovat, pak už to není tak náročné.

Určitě jste už setkala s názory, že tento sport vás zbavuje ženskosti. Jak to tedy je?

Záleží na úhlu pohledu. Někomu to samozřejmě může přijít až moc, ale mně osobně to přijde, čím víc se v tom pohybuji, normální. Tak, jak vypadáme na tom pódiu, tak nevypadáme celoročně. Je to vyvrcholení přípravy. Kdybyste nás potkal mimo sezonu, tak ani neřeknete, že cvičíme. Tělo samozřejmě vypadá zpevněné a vysportované, ale ty svaly normálně tolik nevystupují.

Hodně mě při samotné soutěži zaujala barva těla. To chodíte před soutěží i do solárka?

To není opálení. Jde o nástřik. Takže je to barva, která nejenže vypadá jako krásné opálení, ale díky ní více vystoupí svaly.

A jak taková soutěž probíhá?

Nejprve je první kolo, kde jsou předepsané pózy. Pak porotci vyberou dívky do finále, kde už každá slečna předvádí volnou sestavu, kdy předvádí svoje nejlepší partie.

Toto byla vaše první účast na takové soutěži?

Nejprve jsem byla 19. dubna v Rosicích na Mistrovství Moravy (tam Kamila vyhrála – pozn. autora) a pak jsem už jela na Mistrovství ČR do Lysé na Labem.

Jste vicemistryní republiky, co tento titul v tomto sportu znamená? A máte teď namířeno dál?

Těch mistryň je víc, protože jsou různé výškové kategorie. Chystám se určitě do Evropy. Na podzim bych chtěla zkusit nějakou zahraniční soutěž. Mistrovství Evropy už letos nestíhám, takže tam se podívám snad příští jaro a tento podzim mě čeká mistrovství světa v Bratislavě, pokud budu mít tu čest a budu svazem vybrána. Začátkem června nám končí sezona, a tak budu mít trochu volněji. Ráda bych se začala aktivně věnovat i trénování jiných.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk