Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kauza Budišov pro Jourovou končí

30.06.2011

Praha - Včerejší rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2 zřejmě pro Věru Jourovou definitivně ukončil tzv. kauzu Budišov. Poté, co bylo zastaveno její trestní stíhání, žádala odškodnění za nemajetkovou újmu, náhradu ušlé mzdy a výdajů spojených s obhajobou.


Původní požadavek 8,7 milionu soud snížil na 3,6 milionu korun. Současně s tím však Jourové přiznal nárok na písemnou omluvu, která musí být zveřejněna v médiích.

Bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj byla viněna z toho, že přijala dvoumilionový úplatek od tehdejšího starosty Budišova Ladislava Péti, který údajně chystal podvod s dotacemi na opravu zámku. Policie v souvislosti s úplatkářskou aférou zatkla několik osob včetně Věry Jourové, která strávila měsíc ve vazbě. Všechna trestní stíhání byla později zastavena a obvinění byla stažena. Ve vězení za praní špinavých peněz nakonec skončil architekt Marek Řičář, který v případu Budišov vystupoval jako hlavní svědek.

Pro koho ale kauza Budišov nekončí, je Třebíč, jejíž spor o zmařené dotace s Budišovem míří k soudu. A ve hře je podstatně víc peněz.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk