Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Káže vodu, pije víno

24.02.2014

TŘEBÍČ, PRAHA (red) - U Obvodního soudu pro Prahu 4 v současné době probíhá soudní řízení o více než tři miliony korun. Ing. Ladislav Petráš žaluje dlužníka Františka Ryneše (známý to třebíčský moralista) kvůli tomu, že se od roku 2007 vyhýbá své povinnosti zaplatit svůj dluh, který vznikl při původní privatizaci Horáckých novin. Z původních tří majitelů dva svůj dluh uhradili. Případ nás zajímá i proto, že se nepřímo dotýká našeho listu.


Ladislav Petráš zakoupil zmíněnou pohledávku od původního věřitele jako svou finanční akvizici. „Před zakoupením pohledávky jsem si ověřil, že pohledávka existuje a spočívá na jasně sepsaném notářském zápise. Také jsem si zjistil, že i Ing. Ryneš bere svou situaci velice vážně, na což usuzuji z toho, že se po podání žaloby, podle mě účelově, rozvedl,“ uvedl Ladislav Petráš. Sami čtenáři Horáckých novin několikráte redakci upozornili, že (citujeme) „účelově rozvedený katolík František Ryneš“ je často vídán, jak v neděli „ruku v ruce se svojí bývalou manželkou míří na mši svatou do baziliky.“

„Jsem přesvědčený, že mu tento krok nebude nic platný a svou pohledávku beze zbytku vymůžu, nebude-li po právní moci rozsudku uhrazena dobrovolně. Stejně, jako i můj právní předchůdce, jsem dal Františku Rynešovi šanci postavit se ke svému dluhu čelem, ale bez jakéhokoli výsledku, proto vyčkám na rozhodnutí soudu a zařídím se podle něho,“ uvedl Petráš a dodal, že v dopise, který od Františka Ryneše dostal, se píše, že dlužník nárok z titulu tvrzené pohledávky zcela odmítá a výzvu k mimosoudní dohodě pokládá za bezpředmětnou.

Další jednání u Obvodního soudu pro Prahu 4 proběhne 19. března. Naše redakce bude další vývoj pozorně sledovat a o případu podrobně informovat.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk