Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kdo okradl seniorku o peníze?

04.12.2017

TŘEBÍČ (pch) - Policisté žádají občany o spolupráci při prověřování případu okradení seniorky, která přišla o svoji peněženku při nakupování v třebíčském obchodním domě. Policisté pátrají po dvou mužích, kteří se v blízkosti ženy pohybovali.


Ke krádeži došlo v sobotu 14. října v obchodním domě na Brněnské ulici v Třebíči. Třiasedmdesátiletá seniorka po půl čtvrté odpoledne v obchodě nakupovala a svoji tašku měla uloženou v nákupním vozíku, který měla stále ve své blízkosti. Když chtěla následně v obchodě zaplatit za zboží, zjistila, že jí v tašce chybí peněženka. Kromě finanční hotovosti v ní měla uložené ještě doklady a písemnosti, seniorce vznikla celková škoda téměř dva a půl tisíce korun.

Krádež byla oznámena policii a policisté začali ihned případ prověřovat. Provedli šetření a zajistili také záznamy z kamer. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vyhodnotili záznamy z kamer a zjistili, že v době, kdy seniorka vybírala zboží u jednoho z regálu, přistoupil k ní muž, který se postavil za její záda. Na místo přišel ještě další muž, zastavil se vedle ženy a odpoutal její pozornost tím, že ji oslovil a ukazoval jí lahev alkoholu. V době, kdy seniorka nevěnovala nákupnímu vozíku plně svoji pozornost, jí byla peněženka z tašky odcizena. Ihned poté oba muži z místa spěšně odešli.

Jeden z mužů měl na sobě oblečenou šedou mikinu s bílým zipem, tmavé kalhoty a šedé sportovní doby. Druhý muž byl oblečen v modré vestě na zip, béžovém svetru a světlých kalhotách, obuté měl černé sportovní boty. Oba jsou štíhlé postavy a měli krátké tmavé vlasy.

Policisté po obou mužích pátrají a s žádostí o spolupráci se obracejí také na veřejnost. Žádáme občany, kteří muže na fotografiích poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk