Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kdo to vzdal, nenachytal, ryby ale docela braly

06.06.2013

Střítež - Vítězem dětských rybářských závodů se v sobotu na vodní nádrži Markovce ve Stříteži stal Erik Novotný, který nachytal 1 132centimetrů ryb. Druhý skončil Jiří Zejda s 889?cm ryb a třetí Martin Svoboda, ten nachytal 823?cm ryb.


Pořadatelé soutěže ale samozřejmě žehrali na počasí, které odradilo mnohé mladé rybáře od výpravy k vodě. A tak se místo obvyklých asi 30 účastníků sešlo na břehu Markovky jen 13 soutěžících. Pravda, chtělo to holínky pro chůzi blátivou cestou kolem pole, ale u vody už to byla docela pohoda. Pořadatelé se zprvu poněkud obávali hodně zakalené vody na přítoku a především toho, jak budou kapři, úhoři a cejni brát. Vždyť hned po ránu odcházeli od vody zklamaní i někteří dospělí rybáři. Nakonec však ryba brala docela dost. Ovšem, chtělo to i pořádnou návnadu z kukuřice a červů ? a také nádobíčko. Ty pruty Shakespeary z kompozitového grafitu a proplétaných kevlarových punčoch s dokonalými navijáky jim může naše „generace bambusových prutů“ jen tiše závidět?

Závody dopadly úspěšně, škoda jen, že nepřišli další závodníci,“ shrnul výsledky sobotního klání u Markovky František Pešek. Soutěž uspořádal MO MRS Třebíč ? odbor mládeže ve spolupráci s Eeeder klubem Třebíč.

V neděli si to u stejné vody rozdali v chytání ryb i dospělí soutěžící.

Autor: (DZJN)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk