Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kiri Te Kanawa ohromila zámecký park

06.08.2012

Jaroměřice n. Rok. - Silné bouřky směřovaly z jižních Čech na Vysočinu. Do její moravské části nedorazily, a tak zahajovací koncert Mezinárodního festivalu Petra Dvorského v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou zkrápěl jen krátký, lehký a příjemný letní deštík. Hlavní roli v horké letní noci hrála novozélandská sopranistka Kiri Te Kanawa. V hledišti samozřejmě nechyběl Peter Dvorský.


Jméno Kiri Te Kanawa má ve světě obrovský zvuk. Do paměti lidí se zapsala především tím, že zazpívala na svatbě britského prince Charlese a Lady Dianou. V České republice ovšem osmašedesátiletá diva koncertovala vůbec poprvé.

Kanawa je především uznávanou interpretkou skladeb Wolfganga Amadea Mozarta. Proto ani v parku s kulisou barokního zámku nesměl tento geniální autor chybět. Dále zazněly, za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc, i skladby Pucciniho či Gershwina. Publikum bylo výkonem umělkyně u nás téměř neznámé nadšeno, její výkon ocenilo dlouhotrvajícím potleskem vestoje a vyžádalo si dva přídavky.

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského pokračuje již dnes v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se představí Český komorní ansámbl mladých. V pátek 10. srpna proběhne na nádvoří Dalešického pivovaru Večer andaluského flamenca a o den později vystoupí v zámeckém parku v Jaroměřicích s Moravskou filharmonií Olomouc Miro Žbirka. Ve čtvrtek 16. srpna se pak festival na chvíli přesune na nádvoří zrekonstruovaného zámku ve Valči, kde bude znít hudba panovnických dvorů v podání Rožmberské kapely. Celý festival pak v sobotu 18. srpna zakončí ve francouzské zámecké zahradě v Jaroměřicích Mše Leonarda Bernsteina.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk