Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Klub jede dál. Znojemka bude znovu žít až do rána

16.05.2013

Třebíč - Znojemka club 2000 má znovu udělenou výjimku z vyhlášky o ochranně nočního klidu, a může tak pořádat hudební produkce i po 22. hodině. Problematický provoz zařízení, které se bohužel nachází v lokalitě rodinných domů, čelil v minulosti velké kritice tamních obyvatel.


Jenže největším problémem nikdy nebyla hlasitá hudba uvnitř klubu, ale hloučky postávajících alkoholem povzbuzených lidí před podnikem, příjezdy a odjezdy taxíků a někdy přímo vandalismus, po kterém zůstávaly ulice plné poválených popelnic a rozbitého skla. „Na Znojemku je sice spousta stížností, ale není tam stížnost na hlasitost hudby. Jde spíš o ostatní doprovodné jevy v okolí. Třeba na příjezdy taxíků. S tím se ale v poslední době hnulo. Měli jsme na úřadě schůzku se zástupci taxikářských firem. A dá se říct, že v současnosti už tam taxíky nezajíždí a neruší tam,“ říká k problému starosta města Pavel Heřman. Své stanoviště mají teď taxíky u vlakového nádraží.

Podle starosty města se provozovatel klubu snaží zamezit tomu, aby lidé vycházeli z podniku a hlučně se bavili a popíjeli v ulicích, posílil ochranku. Provozovnu navíc ve zvýšené míře kontroluje městská policie. „Trochu se ale obávám, že obyvatelé chtějí, aby se došlo až k zakázání podniku. Jenže rada města není tím oprávněným místem, kde by se tento požadavek měl prosazovat. Nemůžeme suplovat stavební úřad nebo hygienu a všechny další dotčené orgány, které se původně k zařízení vyjadřovaly. Z našeho pohledu tam došlo k prokazatelnému zlepšení, takže jsme se rozhodli dát Znojemce ještě šanci,“ vysvětluje Heřman.

Výjimka z vyhlášky je prozatím udělená do konce letních prázdnin, diskotéky v pátek a v sobotu mohou fungovat až do šesti ráno následujícího dne.

Autor: (KV)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk