Kometa přijela i s řadou hvězd a v Třebíči splnila roli favorita

03.08.2015

Třebíč - Jen čtyři dny pobyli hokejisté Horácké Slavie Třebíč na ledové ploše a už si zahráli první přípravný zápas. Hned na úvod zápasové přípravy je prověřil jasně nejsilnější a nejzkušenější přípravný soupeř - semifinalista posledního extraligového play-off z Brna. Kometa na Vysočinu přivezla doslova hvězdný tým. Mezi obránci nechyběla letní posila Tomáš Kaberle ani duo bývalých sparťanů Ptáček, Hanzlík a v útoku další exsparťan Petr Ton nebo třebíčský odchovanec Leoš Čermák. Ten znovu vedl Kometu do zápasu s kapitánským céčkem na dresu.

Kometa měla mezi jednadvacítkou hráčů, kterou ve čtvrtek do Třebíče přivezla, hned jedenáct hráčů, kteří jsou odchovanci Horácké Slavie nebo v třebíčském týmu alespoň na chvíli zakotvili. Oba gólmani (Falter, Čiliak), obránce Dlapa a útočníci Čermák, Dočekal, Vondráček, Raška, Burian, Mrázek, Ostřížek a Káňa.

První dvě třetiny zápasu byly poznamenány tím, že Kometa hrála svůj druhý a Třebíčští dokonce první zápas nové sezóny. I když zkušenost byla jasně na straně hostů, největší šanci první poloviny zápasu měl ve 23. minutě domácí Dominik Pokorný, který v přesilovce zblízka nezasunul puk do zcela odkryté branky. Favorit z Brna se do druhé přestávky osmělil hned dvakrát a po gólech Ostřížka a Hynka Zohorny vedl 2:0. Domácí dokázali kontrovat pěknou brankou Wasserbauera, kterému nabídl gól na zlatém podnose kapitán Dolníček.

Hned v úvodu závěrečné části zvýšil svým druhým gólem Ostřížek, ale za chvíli dal kontaktní gól Radim Zohorna. Od té chvíle už ale stříleli jen Brňané, kteří po brankách Ondráčka, Čermáka a Tona vyhráli naprosto zaslouženě 6:2.

Třebíčský trenér Jiří Mička s prvním zápasem moc spokojený nebyl. „Máme tady hodně mladých kluků, do kterých chceme dostat náš systém. My ho trénovali jen chviličku, takže na ledě byl docela zmatek. Dneska mě ale nepotěšili ani zkušení hráči, kteří mají u nás už leccos odehráno a ten zápas nezvládli. Kometa je na ledě týden, má kvalitní kádr a ten výsledek odpovídá tomu, co se na ledě dělo.“ Do hodnocení jednotlivců se Mičkovi nechtělo, přesto se krátce pozastavil u Američana Dakoty Klechy. „Dakota má v sobě takovou americkou zarputilost a až na nějaké dvě tři chybičky si to dneska odehrál slušně. Ale já bych přípravu zatím nehodnotil.“

Přílišnou krásu na utkání nehledal ani asistent trenéra Aloise Hadamczika na střídačce Komety Kamil Pokorný. „Byl to takový syrový hokej. V první polovině utkání nepadl gól, Třebíč dobře hrála svůj styl hry a my se nemohli střelecky prosadit. Od poloviny zápasu, kdy jsme dali dva góly, jsme měli víc sil, ve třetí části jsme i lépe bruslili, vyšly nám některé pěkné kombinace a zaslouženě jsme vyhráli.“

Další zápas čeká Horáckou Slavii dnes v Šumperku, zítra se pak na svém ledě představí proti výběru třiadvacetiletých reprezentantů Francie.

Autor: Martin Mutl