Do branky HFK se vrátil Miroslav Rousek (v zeleném) a Třebíčští přivezli tři body za výhru 2:1 z hřiště brněnské Sparty. Foto HoN: Martin Mutl
(foto: Martin Mutl)

Koníř trefil cennou výhru na Spartě

24.10.2011

Brno - Hosté z Třebíče vstoupili do utkání mnohem lépe než domácí a již ve druhé minutě se snažil ve velkém vápně domácích střelecky prosadit Durda. Jeho střela přes hlavu ale skončila v náruči domácího brankáře. O minutu později se na levé straně hřiště prosadil Koníř, po jehož přihrávce před branku z velkého vápna nebezpečně střílel Svoboda, jehož střelu ještě na malém vápně tečoval Florián. Míč však skončil v rukavicích dobře postaveného Stehlíka. Ve 13. minutě už ale bylo všechno jinak. Třebíčský Odehnal z levé strany hřiště prošel celou obranou domácích a po nádherné individuální akci poslal hosty do vedení. Domácí byli blízko vyrovnání ve 34. minutě, kdy po zahrání standardky Pavlasem z pravé strany nastřelili tyč Rouskovy branky.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí s cílem vyrovnat a hned v 51. minutě se jim to málem podařilo. Pacák si zaběhl do velkého vápna hostí pro míč za obranu, Rousek ale včasným vyběhnutím pod jeho nohy šanci zabránil. V 55. minutě ale zahrozili i hosté. Durda zahrával standardku, jeho míč centrovaný před branku ještě hlavou tečoval Odehnal, míč však skončil těsně nad břevnem. V 60. minutě po dlouhém autovém vhazování Odehnala nebezpečně střílel Chlup, jeho střelu ale Stehlík s námahou vyrazil. O minutu později byla Třebíč opět blízko skórování, kdy po sklepnutí míče Konířem se objevil v brankové šanci Florián. Ten však mířil mimo tři tyče. Domácím se podařilo vyrovnat v 68. minutě, kdy po vydařené akci na levé straně Fuxa tváří v tvář Rouska ještě nepřekonal, po následné přihrávce zpět před branku ale jeho střelu na brankové čáře do prázdné branky dorazil Pacák. Třebíč mohla strhnout vedení na svoji stranu v 71. minutě, kdy po Konířově přihrávce nebezpečně střílel Linhart, jeho střelu ale Stehlík stačil vyrazit. Hosté se ale radovali v 77. minutě, kdy se na pravé straně hřiště uvolnil Durda, posunul míč na Linharta, jehož prudký přízemní centr Stehlík neudržel a Koníř dorážkou rozhodl. Domácí v samém závěru utkání ještě vyvinuli tlak na třebíčskou branku, skórovat se jim ale nepodařilo. Branky: 13. Odehnal, 77. Koníř ? 68. Pacák. Rozhodčí: Růžička ? Gloser, Hanáková. ŽK: 1:1. Diváků 150.Sparta Brno: Stehlík ? Hon, Lang, Krejčí, Záboj ? Kubíček, Forman, Mica, Pavlas (83. Přichystal) ? Fuxa, Pacák.Třebíč: Rousek ? Svoboda, Komínek, Havránek, Odehnal ? Čermák I. (46. Chlup), Linhart, Čermák P., Durda (84. Karásek) ? Koníř ? Florián (62. Novotný).