Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kontroly na přehradě budou letos nekompromisní

27.06.2016

KRAMOLÍN (pch) - Policisté z obvodního oddělení v Hrotovicích spolu se zástupci Státní plavební správy se v sobotu dopoledne pustili do kontroly plavidel na hladině Dalešické přehrady. Kontroly se zaměřily hlavně na dodržování plavebního řádu, a to především ze strany vůdců malých plavidel. Tato přehrada patří mezi málo těch, kde se dá s motorovými čluny apod. jezdit.


Hrotovičtí policisté nyní používají nový nízko ponorný člun Alunautic LC 7,50, který byl letos pořízen díky dotacím z Evropské unie. Na sobotní akci spolu vzali i novináře. My jsme se dostali na palubu člunu Státní plavební správy.

Popravdě, čekali jsme příjemnou projížďku po hladině přehrady. Ale opak byl pravdou. První zastavená loď byla ještě v pohodě. „Kapitán“ měl všechny papíry v pořádku a dechová zkouška byla negativní. U druhé lodi už to bylo jiné. Starší muž, který vyvezl rodinu, nadýchal skoro půl promile. Hladina je jako silnice, ani za kormidlo alkohol nepatří. Následovalo zabavení „řidičáku“, příkaz k okamžitému zakotvení lodě a staršího muže čeká správní řízení, ve kterém může dostat pokutu až sto tisíc korun.

Další, tentokrát pramička s motorem, byla ještě horší. Tři rybáři popíjeli pivko, takže na první pohled bylo jasné, že i tady bude alkohol, což dechová zkouška potvrdila. Navíc jeden z rybářů, co loďku řídil, neměl ani oprávnění k řízení vůbec usednout. I jeho čeká správní řízení. Samozřejmě, že se mu jednání zástupců Státní plavební správy nelíbilo, ale zákony je třeba dodržovat, i na hladině Dalešické přehrady.

A tak to šlo dál a dál. Jedna „čistá“ loď je velmi špatnou vizitkou těch, co na přehradu vyrážejí. Není proto divu, že jak policisté, tak zástupci Státní plavební správy se budou na přehradu vracet celé léto.

Pokračování na str. 2

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk