Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Prvoligová hokejová sezóna 2019/2020 je minulostí. Rozjetou Horáckou Slavii Třebíč nezastavila v předkole play-off pražská Slavia, ale hrozba nákazy koronavirem.
(foto: mm)

Koronavirus poslal Motor po sedmi letech do extraligy

17.03.2020

Praha - Hokejová první liga ve čtvrtek v poledne předčasně skončila! O konci play-off druhé nejvyšší soutěže v Česku rozhodl na svém mimořádném zasedání Výkonný výbor Českého hokeje. Do extraligy tak postoupil českobudějovický Motor, který suverénním způsobem ovládl základní část. Z 58 zápasů vyhrál celých 50 a vytvořil rekord v počtu bodů získaných za základní část (153). Sestup kladenských Rytířů tak zůstává v platnosti.


O osudu play-off se mělo rozhodnout už ve středu, jenomže zástupci prvoligových týmů se na jednotném názoru nedohodli, a tak řada přišla na výkonný výbor, který se sešel o den později. „S ohledem na výsledky středeční schůzky prvoligových klubů, které se v Praze shodly na tom, že pokud se letos v Chance lize play-off hrát nebude, do nejvyšší soutěže by měl postoupit Motor,“ psalo se na serveru hokej.cz. „Sešli jsme se s první ligou. Kluby Chance ligy se shodly, že chtějí ukončit soutěž. Pověřily mě, abych na jednání Výkonného výboru tlumočil toto stanovisko. A navrhly, aby byl vítězem vyhlášen Motor České Budějovice,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál šéf Českého hokeje Tomáš Král.

„Výkonný výbor na svém jednání jen schválil návrh většiny prvoligových klubů o tom, aby v případě ukončení Chance ligy postoupily do extraligy České Budějovice,“ doplnil člen výkonného výboru Českého hokeje Bedřich Ščerban.

Kromě počtu získaných bodů zářil Motor i v individuálních statistikách. Kapitán Pavel Pýcha totiž nasbíral jako obránce nevídaných šedesát bodů. České Budějovice se do nejvyšší soutěže vracejí po sedmi letech, kdy byla klubová licence převedena do Hradce Králové. O postup pak Jihočeši několikrát bojovali v baráži, ani jednou ale neuspěli. Dočkali se až teď a pomohl jim k tomu zákeřný koronavirus.

Horácké Slavii Třebíč, která v předkole play-off vedla nad pražskou Slavií 2:0 na zápasy, tak zbyly jen oči pro pláč. Čtrnáctizápasovou vítěznou šňůru totiž ukončil soupeř, se kterým se hokejisté poměřit nemohli. „Zažíváme velký smutek, protože s prvním týmem jsme chtěli postoupit do čtvrtfinále. České Budějovice tak mají velké štěstí,“ usmál se předseda Horácké Slavie Martin Svoboda a vážným hlasem dodal: „Náš dorost měl bojovat o postup do extraligy. Takový ročník, jaký se sešel letos v dorostu už tady dlouho nebude.“

Podle třebíčského šéfa byla ve hře celá řada variant. „Ve hře byla spousta variant včetně té, že by se zápasy první ligy hrály bez diváků a zápasy by přenášela Česká televize. Všem ale bylo jasné, že by nastal problém vejít se do limitu sta lidí, protože jen televize by požadovala patnáct až dvacet lidí. Pokud by to bylo technicky možné, chtěli bychom samozřejmě hrát, ale s rozhodnutím výkonného výboru souhlasíme. Jsou totiž důležitější věci než hokej, nejpřednější je zdraví,“ zdůrazňuje Martin Svoboda.

Postup českobudějovického Motoru je i podle třebíčského předsedy klubu naprosto zasloužený. „Stoprocentně je postup Českých Budějovic zasloužený. Na tom se na setkání zástupců prvoligových týmů shodli úplně všichni.“

Čtvrtečním rozhodnutím Výkonného výboru Českého hokeje program všech hokejových družstev Horácké Slavie skončil. „Nechceme nic riskovat a vzhledem k okolnostem pravděpodobně činnost všech našich týmů včetně prvního týmu mužů ukončíme,“ řekl předseda Horácké Slavie Martin Svoboda.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk