Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Koupí výtvarného díla podpoříte potřebné

27.11.2019

TŘEBÍČ (ap) - Kresby, grafiky, obrazy či fotografie v Třebíči známých umělců jako je Zdeněk Šplíchal, Boris Kjulleněn, dánský rodák Lars Wiinblad Jensen či hudebník a malíř Pavel Hlaváč, ale i díla začínajících umělců, mohou návštěvníci spatřit a koupit na čtvrté prodejní výstavě charitativního projektu DARUJ DVAKRÁT, která v současné době probíhá v zelené klubovně městské knihovny v Hasskově ulici v Třebíči.


Koupí vystavených děl náv- štěvníci zároveň podpoří rodiny, potýkající se s těžkou životní situací, kterým Centrum Ruth prostřednictvím poradenství a prorodinných programů pomáhá. Jednou z vystavujících je také třebíčská kadeřnice a malířka Eva Brunnerová, která při vernisáži výstavy 12. listopadu v hudebním oddělení knihovny mj. řekla: „Po mnoha letech od absolvování základní umělecké školy jsem se vrátila k malbě obrazů. Inspirací k ní mi byl i fakt, že jsem jimi mohla udělat někomu radost. Před pár lety jsem totiž i já navštěvovala centrum podpory Ruth.“

Zájemci si mohou dané dílo zamluvit přímo v místě výstavy, kde je přiložen seznam děl, do něhož se mohou zapsat. Jejich ceny nejsou vysoké, ty levnější se dají koupit i za 200 korun. Do projektu se tedy může zapojit prakticky každý.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk