Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kouzlo brankáře Slámy odčaroval až ve třetí části Ferda

19.08.2019

Třebíč (mm) - Dlouhých 46 minut hledali třebíčští hokejisté marně recept na brankáře druholigového Žďáru nad Sázavou Jiřího Slámu. Z dlouhé řady šancí gól vytěžil až Radim Ferda, na jehož trefu z 47. minuty navázal o osm minut později Michal Matiaško.


V průměrném zápase Třebíčští diktovali tempo hry, dostávali se i do koncovky, ale finálnímu řešení chyběla myšlenka, případně střelba. Také druholigoví hosté nebyli bez šancí a několikrát mohli z brejku kontrovat. Brankář Svoboda ale v úterý kapitulovat odmítl.

Trenéra Horácké Slavie Martina Sobotku zahazování i těch největších šancí mrzelo. „Měli jsme víc vyložených šancí, ale koncovka dnes byla špatná. Nabádáme hráče, aby víc stříleli, ale dnes si pořád chtěli přihrávat až do prázdné brány. Finální řešení je špatné. Po druhé třetině jsme trochu přeházeli útoky a jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli.“

Po utkání se Žďárem nad Sázavou dojde v Třebíči na první zužování kádru. Kdo ale třebíčskou kabinu opustí, trenér Sobotka po utkání říkat nechtěl. „V nejbližší době budeme muset vyřadit první hráče, ale takový je hokejový život. Tak to prostě je.“

Dva přípravné zápasy čekají Horáckou Slavii i v příštím týdnu. V úterý přivítá od půl šesté na svém ledě Šumperk, ve čtvrtek se pak ve stejný čas představí na ledě jihlavské Dukly.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk