Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kradli v parku železo, zůstala po nich pěkná spoušť

27.11.2014

TŘEBÍČ (bas) - Lesopark pod třebíčskou nemocnicí patří mezi vyhledávané lokality nejen sportovci, pejskaři a rekreanty, ale bohužel také zloději. Kromě krásné přírody se tam totiž nachází i nepoužívané teplovodní potrubí, jež někomu při představě snadného výdělku zřejmě nedá spát.


A tak se na konci srpna v Lísčí, jak se městský přírodní park nazývá, pod rouškou noci vesele kradlo železo. Co čert nechtěl, pracanti byli vyrušeni a jejich úsilí o nezákonné, ba velmi pracné obohacení bude po zásluze potrestáno. Před pár dny sdělil policejní inspektor dvěma mužům na základě šet- ření, výslechu osob a zajištěných důkazů obvinění z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.

Způsobená škoda za zničené potrubí se vyšplhala do výše více než jedenácti tisíc korun. Poškozený teplovod a odřezané nerezové trubky ale nejsou jediným problémem, který po řádění nepoctivých dříčů vznikl. Zlodějíčci za sebou v parku u řeky zanechali nepořádek, který tam zůstal až do dnešních dnů. Kontaktovali jsme proto místostarostu Milana Zeiberta a o problému ho informovali. Ten přislíbil návštěvu parku a zahájení kroků potřebných zjednání nápravy. Společně s vedoucím odboru komunálních služeb Ing. Aloisem Krčálem a Ing. Petrem Urbánkem, jenž má na starosti správu městské zeleně, se proto vydal v pondělí 24. listopadu na místo ověřit, jak to s parkem vypadá. „V parku jsme byli a jedná se asi o tři metry čtvereční dole u řeky, kde zůstal nepořádek, jak to ti chlapi tahali. Majitel teď bude písemně vyzván k úklidu,“ vyjádřil se k situaci místostarosta Zeibert.

Autor: Barbora Svobodová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk