Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Křižovatka před hlavní poštou změní tvář

22.03.2012

Třebíč - Všechno špatné je pro něco dobré a u modernizace dopravní infrastruktury to platí dvojnásob. Křižovatka před hlavní poštou a nejbližší okolí nejsou pro pohyb chodců ani vozidel tím nejpříjemnějším místem.


Změnu by do průsečíku ulic Smila Osovského, Bedřicha Václavka, Jejkovská brána a Soukenická měla přinést komplexní úprava. Rada města na ni vypsala 20. března veřejnou zakázku, odhadované náklady činí čtyři miliony korun. A jaké změny proběhnou během několika týdnů před letními prázdninami?

Začněme v Soukenické ulici. Bezpečnost chodců zvýší retardér u vjezdu, zlepšením bude i odstranění asfaltových záplat a náhrada v podobě žulové kamenné mozaiky. Přechody na křižovatce budou posunuty a vybudují se dva středové ostrůvky. „Všechny tři přechody budou nasvíceny stávajícím systémem intenzívních světel,“ uvedl místostarosta Pavel Svoboda na středeční tiskové konferenci. Chodníky budou v některých místech zúženy či rozšířeny. Křižovatka bude zatím bez světelné signalizace, ale technické zázemí (tzv. schránky) pro její případné osazení bude k dispozici.

Od května do začátku července bude nutno počítat s omezením provozu v tomto místě. Varianty odklonu MHD jsou ještě zpracovávány, těžká nákladní doprava bude svedena na ulici Bráfova, hlavní objížďka povede po ulici Kateřiny z Valdštejna.

Autor: Viktor Velek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk