Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kulka vážně zranila mladíka. V nemocnici zemřel

12.12.2011

Poušov - K tragické události došlo v pátek 9. prosince odpoledne na střelnici v třebíčské části Poušov. „Při cvičné střelbě se vážně poranil devětadvacetiletý muž z Třebíče,“ potvrdila tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická. Mladík se měl střelit do hlavy.


Podle dostupných informací byl mladík na střelnici pouze s instruktorem. Neměl mít ani zbrojní pas a chtěl si jen tak na zkoušku zastřílet. „Muž byl v kritickém stavu převezen do třebíčské a poté do brněnské nemocnice, kde však za dvě hodiny svým zraněním podlehl,“ prozradila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie České republiky Dana Čírtková.

„Případem se zabývají policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči. Byla nařízena soudní pitva,“ konstatovala Marcela Lavická s tím, že přesná příčina a okolnosti případu jsou předmětem dalšího prověřování. „Vzhledem k tomu, o jak citlivou záležitost jde, nebudeme zatím sdělovat bližší informace. A ni to, jaká zbraň to byla,“ dodala mluvčí.

Podle našich informací mělo jít o krátkou zbraň, snad revolver. Všechny indicie, které postupně vystupují na světlo, naznačují, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Policie ovšem prověřuje i možnost sebevraždy.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk