Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Léčebna v Budějovicích je zachráněna, ale bude to něco stát

15.08.2013

Moravské Budějovice - Léčebna dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích zůstane. Poté, co před několika týdny ředitel třebíčské nemocnice Jan Ferenc oznámil, že hodlá léčebnu přestěhovat do Třebíče, strhla se v Moravských Budějovicích silná vlna nevole.


Starosta města Vlastimil Bařinka se okamžitě dopisem obrátil na hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radnice stála i za peticí na podporu léčebny dlouhodobě nemocných. „Naše snaha měla úspěch,“ prozradil starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka. Zachování současného stavu musí ještě potvrdit rada Kraje Vysočina.

„Je to pravda, musí to potvrdit ještě zřizovatel,“ potvrdil informace ředitel nemocnice. „Náš návrh narušil prodej paneláku na Družstevní ze strany kraje. Proto platí varianta druhá, že do volných prostor nemocnice přestěhujeme z ulice Družstevní naše dvě stanice léčebny dlouhodobě nemocných a oční oddělení a opustíme tyto prostory,“ vysvětlil Ferenc.

Nemocnice předpokládala, že přestěhování léčebny z Moravských Budějovic do Třebíče jí ušetří pět milionů korun. Nové řešení má podle Jana Ference přinést taktéž úspory ve výši pět milionů korun v příštím roce. „Budeme ale požadovat po starostovi města a radě města v prvé řadě odpuštění nájemného ve výši šest set tisíc korun a také určitý podíl na ztrátovém hospodaření léčebny dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích po obcích regionů,“ nastínil Jan Ferenc.

Již před časem Vlastimil Bařinka řekl, že město i obce mikroregionu chtějí maximálně pomoci k zachování léčebny ve městě. „Obce mikroregionu se usnesly, že jsou ochotny zaplatit ztrátu léčebny, a to do výše jednoho milionu korun,“ řekl Vlastimil Bařinka. Odpuštění nájmu je ovšem zatím věcí otevřenou dalšímu jednání.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk