Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Letadlo havarovalo v poli s řepkou

12.07.2010

Plešice - O velkém štěstí může hovořit třiadvacetiletý muž z Třebíče, který v neděli 11. července navečer ve svém ultralehkém letadle Fox 912 brázdil nebe nad Třebíčskem. Podle policie letadlo mířilo na letiště v Kožichovicích.


„Pilot při letu ze Slovenska do Kožichovic neodhadl množství paliva,“ konstatoval tiskový mluvčí Policie České republiky v Třebíči René Novotný. Pilot neztratil hlavu a pokusil se s ultralightem nouzově přistát. Vybral si pole nedaleko obce Plešice. Pole, které si zvolil k nouzovému přistání, bylo ovšem porostlé řepkou.

„Při přistání se latadlo vlivem odporu zemědělské plodiny převrátilo,“ uvedl tiskový mluvčí. Podle infomací hasičského záchranného sboru skončilo letadlo na střeše. Na místě zasahovali hasiči jak z Třebíče, tak z Hrotovic. Na místo dorazila i posádka záchranné zdravotnické služby, která lehce zraněného pilota na místě ošetřila.

„Škoda na letadle byla vyčíslena na třicet tisíc korun,“ prozradil Novotný. Policisté provedli i dechovou zkoušku na alkohol, ta dopadla negativně. Celý případ nyní převzal letecký inspektor provozu letecké amatérské asociace.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk