Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Léto je tady a koupaliště se otevírají

15.06.2017

TŘEBÍČ (hu) - Z různých koutů Vysočiny přicházejí zprávy o tom, kde už veřejná koupaliště otevřeli a Třebíčáci lačně hledí k jednomu z nejkrásnějších koupališť na Polance, kde brány zůstávají stále zavřené. Jak je to možné? Jsme opravdu tak pozadu, že nejsme schopní zavčas připravit koupaliště pro návaly návštěvníků? Vypravili jsme se za Jiřím Novákem - ředitelem obou areálů a zeptali se ho proč.


Teploty jsou už nějakou dobu letní, tak proč nemáme plovárnu na Polance otevřenou třeba již od půlky května?

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Plovárna na Polance za sebou má čtyřicet sezón a je to na ní znát. I když my se samozřejmě ze všech sil snažíme, aby to poznat nebylo a plovárna neustále působila svěžím a moderním dojmem. A snad se nám to i daří. Věřte ale, že napucovat toto paní tak, aby vypadala jako slečna, není jen tak. Dá to opravdu hodně práce. Začínáme každý rok již na začátku dubna.

Práci to dá, to je jasné, ale nešlo by s přípravami na sezonu začít dřív? Léto přece není překvapení…

Zdá se to jednoduché, ale bohužel to není tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Kdyby šlo jenom o to připravit trávníky, upravit zeleň a hřiště na volejbal, vyčistit bazény a napustit je, bylo by to krásné a mohli bychom začít sezónu třeba již prvního května jako kdysi, když byla tato plovárna nová. Ale situace je úplně odlišná. Hliníkové bazény dosluhují, praskliny a trhliny se musejí svařit. To není jen tak. Dále je nutné připravit strojovnu - úpravu vody, natírání a lepení puklin… toto jsou práce, které vyžadují určitou teplotu i v noci. Technologie úpravny vody také není zrovna nejmodernější. A tak místo opalování opravujeme a rekonstruujeme.

Takže dříve se na Polanku nedostaneme?

Pokud počasí dovolí, otevíráme tuto sobotu a myslíme si, že to není vůbec špatné datum. Dle mých informací koupaliště např. v Jihlavě, Velkém Meziříčí či Havlíčkově Brodě otevřeli teprve minulý týden. Uvažte také, že bazény na Polance nejsou vyhřívané a dokud panují chladné noci, voda se na příjemnou teplotu neohřeje. Ale Třebíč má přece koupaliště dvě. Laguna má rozlehlé trávníky na opalování a venkovní slaný bazén. Travnaté plochy byly otevřeny již 28. května, čímž jsme byli takřka první na Vysočině. Komfort, který nabízí návštěvníkům Laguna, na Polance nikdy nebude. Ale uznávám, že to prostředí říčního údolí je nenahraditelné. Život je o kompromisech a musíme vycházet z reality.

Na co se můžeme na obou koupalištích těšit? Jsou nějaké novinky?

Něco malého bychom měli. Na Laguně se vracíme k lehátkům, které si budou moci návštěvníci zdarma zapůjčit na travnatou plochu. Od 1. července do 27. srpna bude platit výhodné celodenní vstupné jako každý rok. K dispozici bude každý den bistro s krytou terasou. Sedmadvacátého sezonu uzavřeme a bude technologická přestávka do 10. září, kdy se opět rozběhneme naplno včetně plavecké výuky. Přestávku bude mít i wellness, které projde totální rekonstrukcí a na příznivce bude v říjnu čekat velice milé překvapení.

A na Polance?

Od zítřka pojedou všechny tři bazény, tedy i skokanský bazén, se kterým to nevypadalo vůbec dobře. Ale vše se podařilo a třebíčští skokani nebudou o svoji sezonu ochuzeni. Totální rekonstrukce proběhne až na podzim a na jaře příštího roku, pak bude úplně jiné kafe, uvidíte. Ale věž i tobogán jsou nově natřeny a prověřeny, takže nejenže vypadají velmi atraktivně, ale víme, že jsou naprosto v pořádku a bezpečné. Kompletní rekonstrukcí prošel i velice oblíbený minigolf, který bude stále součástí vstupného bez příplatku. Není toho málo, co musí obětavý personál udělat, aby se mohly brány otevřít a návštěvníci byli jaksepatří spokojeni. I když najít nedostatky se dají určitě vždy a všude. Ale to už je o přístupu k životu, a to je úplně jiné téma. My se na všechny návštěvníky těšíme a rádi je přivítáme jak tady na Polance, tak na Laguně.

Autor: hu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk