Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Lidé chtějí na jihu vlakovou zastávku

14.07.2016

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Na radnici druhého největšího města v okrese dorazila petice lidí, která žádá vybudování zastávky v jižní části města na železniční trati do Znojma. S tímto požadavkem občanů byli seznámeni už zastupitelé města a zabývala se jí také rada.


Radnice se také obrátila na oblastní ředitelství Správy železniční dopravní cesty v Brně. Z Brna ovšem přišla zpráva, že zřízení železniční zastávky je mimo kompetence oblastního ředitelství a je třeba se obrátit přímo na generální ředitelství Správy železniční dopravní cesty. Na generální ředitelství musí být zaslána žádost, která musí splňovat celou řadu náležitostí.

Nejdůležitější součástí žádosti je studie umístění zastávky, přístupových cest a parkoviště. V žádosti nesmí chybět ani závazek města na vybudování přístupových cest a parkoviště a také na pozdější údržbu zastávky. „Jen tato příprava si vyžádá spoustu času a nemalé finanční náklady,“ uvedl starosta města Vlastimil Bařinka. Podle jeho slov umístění železniční zastávky v této části města bude docela problematické. „Není tam nikde moc místa,“ domnívá se starosta.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk