Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

LIKE-IT jede turné s Chinaski

18.02.2016

TŘEBÍČ, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (pch) - Ve středu 24. února pokračuje ve Žďáře nad Sázavou letošní koncertní turné skupiny Chinaski. Celou šňůru spolu s ní jako předkapela absolvuje mladá třebíčská skupina LIKE-IT. Povídali jsme si s frontmanem kapely Dominikem Křížem, a to nejen o turné s Chinaski, ale také o tom, co chystá na letošní rok.


Šnůra s kapelou Chinaski je pro vás jistě jedním z vrcholů dosavadní kariéry. Jak si ji užíváte a co pro vás znamená?

Jet turné s Chinaski je pro spoustu kapel, jako jsme my, velký sen. Uvědomujeme si, jaké máme štěstí a vážíme si toho. Snažíme se od kluků ledacos naučit, abychom se sami mohli co nejvíce posunout.

Úděl tzv. předkapel či předskokanů není určitě jednoduchý, jak vás berou návštěvníci koncertů?

Ano, být předskokan tak velké kapely není nic jednoduchého, protože nevíte, co od návštěvníků, kteří přišli hlavně na Chinaski, můžete čekat. Naštěstí s námi ale fanoušci doposud na všech koncertech spolupracovali, zpívali a bavili se. I touto cestou za to moc děkujeme!

Jak si rozumíte s kapelou Chinaski?

Moc dobře a máme z toho radost. Franta Táborský s námi byl dokonce ve studiu při nahrávání dvou písniček. Jsou kamarádští a velice příjemní. Po koncertech probíráme všechno možné, hlavně muziku a jak se nám všem hrálo. Tyhle chvilky máme rádi.

Jet takové turné není jistě nic jednoduchého, jak zvládáte skloubení s ostatními povinnostmi?

Těžké to je. Když se naskytne práce, se kterou to jde dohromady, tak je to fajn, a když ne, tak se upíšete do nějaké té školy, kde vás berou jako studenta (smích).

Ve chvíli, kdy žijete muzikou a naplňuje vás představa, že se můžete třeba jednou stát profesionálním muzikantem, tak ambice realizovat se jakkoli jinak, jdou stranou. Ano, kdyby nám bylo přes třicet, mluvíme třeba jinak, ale zatím je muzika na prvním místě.

Co nového u kapely Like-it? Co pro nás chystáte na letošní rok?

Rok 2016 přinese velice zajímavé a pestré novinky, které se během roku budete moci dozvědět na facebookových stránkách LIKE-IT nebo na webu www.like-it.cz . Teď můžeme ale prozradit, že se pracuje na nové desce a klipech. Úspěšný rok 2016 přejí Dominik, Marek, Daniel a Pavel.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk