Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Loučení za šumu deště a perutí

04.09.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Tradiční festival Loučení s prázdninami v Moravských Budějovicích letos poznamenalo počasí. Ale i přesto dorazily stovky návštěvníků, které přilákal především účastník třetí řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas Milan Peroutka s kapelou Perutě. S Milanem jsme si před začátkem koncertu chvíli povídali, a to nejen o „Tváři“.


Vím, že jste v létě hodně koncertoval s kapelou, tak jaké bylo léto?

Do hraní s kapelou ještě souběžně zkouším dva muzikály a dělám nový pořad, který se jmenuje Novataxi a točím Ordinaci v růžové zahradě. Takže takto trávím léto. Když se mě někdo zeptá, jakou jsem měl dovolenou, tak se ptám: Jakou?

Pojďme k Novataxi. Dost se o tom mluví, co je to za pořad?

Je to pořad, ve kterém vozím hvězdy nové řady „Tváře“. Každou sobotu někoho povezu a funguje to tak, že si tam s nimi povídám a zpívám a sem tam naložím i nějaké překvapení.

Třetí řada „Tváře“ pro vás osobně byla dosti zlomová. Cítíte se teď po ní více hercem nebo zpěvákem?

Já se vždycky cítím tím, čím aktuálně jsem. Ale je pravda, že se mi teď otevřela spousta nových dveří, takže bych chtěl do všech alespoň trochu nakouknout. Láká mě muzikál, láká mě seriál, začnu zkoušet i činohru a baví mě i moderování. To ukáže čas, kde skončím. Ale je pravda, že teď největší smysl mi dává kapela. Protože to jsem nejvíc já.

Takže to, co dneska uvidíme a uslyšíme, jsou všechno vaše autorské věci?

Ano. Ale včera odpoledne mi odešel hlas. Teď už je to relativně lepší, ale mám z toho strach. Je toho poslední době hodně a spánku je málo.

Říkal jste, že zkoušíte dva muzikály…

Ano. To je každodenní dřina. Je to hodně náročné. Tím prvním je Krysař Daniela Landy, kde mám roli Štěpána. Je to náročná role. Pak zkouším Jaga od Janka Ledeckého, tam hraju Casia.

V sobotu začala čtvrtá řada soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Máte mezi účastníky nějakého svého favorita?

Mám. Většinu lidí znám. Ta „Tvář“ se stala efektní v tom, že dokáže objevit i člověka, který nebyl veřejnosti až tak známý. Ve čtvrté řadě je takových lidí několik a mají v sobě obrovský potenciál.

Jméno vašeho favorita mi asi neřeknete?

Neřeknu, protože nemám jednoho favorita.

Myslel jsem, že vás dotlačím ke jménu Jitka Boho, která je od nás z Třebíčska, konkrétně z Náramče…

Tak Jitka Boho určitě spoustu lidí překvapí. Je to moc milá holka. Tahle soutěž jí jistě pomůže sundat tu nálepku missky a ukázat, že je dobrá zpěvačka.

Ze čtvrté řady „Tváře“ jsou natočeny už čtyři díly. Máme se na co těšit?

Určitě. Je to formát, který diváky baví. Obecně tady chybí dobrá televizní estráda, na které jsme byli zvyklí. Lidi to mají rádi. Nechť se toho točí víc. V některých státech tento formát neuspěl, ale u nás se „Tvář“ stala fenoménem.

Jakou muziku posloucháte?

V „Tváři“, když to číslo chcete udělat dobře, musíte se během toho týdne do toho interpreta zamilovat. Já mám rád písničky, které mají melodie a nosné refrény.

Především po „Tváři“ vám přibyly tisíce a tisíce zvláště náctiletých fanynek. Zvládáte ten nápor?

Je to příjemné a ti, co říkají ne, tak se rouhají. Každé reakce je mi odměnou. Nevadí mi být idolem náctiletých děvčat.

Foto HoN:

Petr Chňoupek

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk