Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Lukovský vrah dostal dvacet let

16.07.2015

LUKOV, BRNO (red) - Krajský soud v Brně minulý týden vynesl rozsudek nad šestatřicetiletým mužem, který byl obžalovaný z úkladné vraždy otce své bývalé přítelkyně. Muž odešel od soudu s dvacetiletým trestem, který byl uložen do věznice se zvýšenou ostrahou. Rozsudek není pravomocný a v rámci odvolacího řízení se bude případem zabývat Vrchní soud v Olomouci.


K vraždě došlo 2. května loňského roku v Lukově a mimořádně složitý případ objasnili kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč.

„Otce bez známek života nalezl jeho desetiletý syn v místě svého trvalého bydliště v hospodářském přístavku rodinného domku. Po ohledání místa, kde byl mrtvý muž nalezen, kriminalisté zjistili, že osmačtyřicetiletý muž zemřel na následky střelného poranění. Kriminalisté na místě zajistili legálně drženou dlouhou střelnou zbraň, která patřila mrtvému muži. Na místě byl nalezen dopis na rozloučenou. Značná část skutečností, prvotně zjištěných na místě činu, skutečně svědčila pro to, že muž si střelné poranění mohl způsobit sám a případ se proto začal prověřovat jako sebevražda, přičemž i některé z prvotně získaných informací hovořily i o možném motivu muže k sebevraždě,“ popsala tisková mluvčí policie Dana Čírtková.

Vyšetřování ovšem pokračovalo dál. Byly získány indicie, ze kterých vyplynulo, že se přece jen o sebevraždu jednat nemusí. „Velmi intenzivním prověřováním, důkladným vyhodnocením všech zjištěných skutečností přišli na stopu a jméno vraha, který se pod tíhou důkazů ke svému činu doznal, byl obviněn a byla na něj uvalena vazba. K samotnému zadržení podezřelého došlo v ranních hodinách dne 21. května, tedy devatenáct dní po samotném spáchání činu a týden od okamžiku, kdy vyvstalo odůvodněné podezření, že by se ve věci mohlo jednat o vraždu,“ konstatovala policejní mluvčí.

„Případ byl velice složitý také s ohledem na špatný psychický stav rodiny oběti. Prvotní prověřování komplikovala situace, že nebylo možno vyslechnout manželku a dceru zastřeleného muže, které byly od doby nálezu těla ve velmi špatném psychickém stavu a výslechu nebyly schopny, přičemž o odložení těchto úkonů manželka poškozeného opakovaně žádala,“ uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina a dodal: „S ohledem na závažnost a citlivost případu, neboť se jednalo o rodinnou tragédii, jsme její žádosti vyhověli, a pokračovali v prověřování případu, ač jsme neměli k dispozici informace, které mohly poskytnout právě jen manželka a dcera zastřeleného. Jejich výslech byl proveden, jakmile jej již byly schopny absolvovat, což bylo dvanáct dní po nálezu těla zastřeleného.“

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk