Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Lupič si odnesl příruční trezor

25.08.2011

Třebíč - Ani parné léto neodradí nekalé živly od jejich rejdů. Ve středu 24. srpna před půl devátou ráno tak Třebíč zažila další loupežné přepadení. Obětí se tentokrát stala výkupna barevných kovů na Nádražní ulici.


„Zatím nezjištěný pachatel oblečený v tmavém oblečení, na hlavě s čepicí s kšiltem, maskovaný šátkem přes obličej, vnikl do kanceláře výkupny kovového odpadu. Za použití násilí a pod pohrůžkou dalšího násilí donutil pracovníka sběrny k vydání plátěné tašky, ve které byla příruční kovová pokladna s finanční hotovostí přesahující tisíc korun,“ popsala loupež krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Při loupeži samotné nebyl nikdo zraněn. „Majitel sběrny utrpěl pouze šok,“ doplnila Čírtková.

Po loupeži vyběhl muž z výkupny a přes koleje zamířil kolem garáží do Riegrovy ulice. „V ruce nesl v době útěku ze sběrny také tašku, kterou pak při útěku odhodil. Ponechal si pouze malý příruční trezor černé barvy,“ uvedla tisková mluvčí.

Podle popisu, který se podařilo policii získat, se jednalo o muže ve věku dvacet pět až třicet let, vysokého asi sto osmdesát pět centimetrů, štíhlé postavy. „Na sobě měl tmavě modrou bundu s dlouhým rukávem. Ostatní části oblečení byly černé barvy. Tvář si v době přepadení zakrýval žlutým šátkem, který měl uvázaný přes ústa. Na hlavě měl černou baseballovou čepici s bílým nápisem,“ popsala lupiče Dana Čírtková.

Kriminalistům by výrazně pomohly veškeré informace o pohybu podezřelých osob v okolí sběrny v době mezi osmou a půl devátou. Také by jim pomohly veškeré informace, které by se týkaly pohybu podezřelého muže, který po půl deváté ze sběrny vyběhl a mířil přes koleje k Riegrově ulici. „Jakékoliv poznatky můžete sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158,“ doplnila krajská mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk