Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Mají myslivci šanci proti zemědělské lobby?

19.10.2017

Náměšť nad Oslavou - Novým předsedou Okresního mysliveckého spolku ČMMJ v Třebíči byl zvolen Ing. Tomáš Sedláček. Sněm se konal v září v třebíčské Bažantnici a už dva roky po minulých volbách volil nové vedení spolku, které mělo původně pracovat pět let. „Co se stalo,“ na to jsme se zeptali nově zvoleného předsedy spolku, Ing. Sedláčka.


Je to tak, že sněm se koná pravidelně jednou za rok a volební období je na pět let. Myslivecká rada v roce 2015 byla zvolená na období 2015 – 2020. Nicméně letos na sněmu, který proběhl v červnu, jeho delegáti projevili vůli, aby se v letošním roce konal sněm ještě jeden a aby se volila nová myslivecká rada vzhledem k tomu, že ta, zvolená před dvěma lety, přestala fungovat. Část členů z rady odešla a víceméně se rada rozpadla.

Znamená to, že se cosi nedobrého děje v mysliveckém spolku na Třebíčsku? Je za tím generační střet nebo nějaké názorové rozepře na odborné problémy?

Nerad bych to víc rozebíral, ale objevily se názorové rozdíly, týkající se hospodaření OMS, jeho komunikace se členy, práce sekretariátu. Rozpory to byly tak radikální, že část členů rady, včetně mě, to řešila odchodem z myslivecké rady. V dosavadních podmínkách už jsme zkrátka nebyli schopni dále pracovat. Přes rozhodnutí zcela s prací v OMS přestat, se situace nakonec vyvinula tak, že jsme dali dohromady celou novou kandidátku a s tou jsme šli do voleb. Vyslyšeli jsme tím přání mnoha dalších myslivců, kteří nás v podobném záměru podporovali. Z 19 kandidátů byla nakonec zvolena devítičlenná myslivecká rada s poměrně silným mandátem.

Takže v této chvíli našeho rozhovoru je nová myslivecká rada na Třebíčsku mladá tři týdny.

Bylo nás zvoleno devět, šli jsme do toho jako tým a jako tým hodláme pro okresní myslivecký spolek pracovat. Nejprve uklidnit zjitřenou situaci a pracovat ve všem, co by OMS měl pro své členy zajišťovat.

A to je?

Zejména je to otevřená transparentní komunikace se členy, řádně evidované členství a pojištění všech členů v organizaci. Komunikace prostřednictvím e-mailů i osobně, informování o aktualitách na poli myslivosti, veterinární péče, propagace myslivosti a jiné. A měl by být samozřejmě kladen i velký důraz na práci s dětmi a na zajištění všech potřebných akcí, které se dlouhodobě ...

Pokračování na straně 5.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk