Muž sobotního večera, třebíčský útočník Marek Laš, který se prezentoval hattrickem.
(foto: Martin Mutl )

Marek Laš rozhodl hattrickem parádní duel s Mladou Boleslaví

17.12.2012

Třebíč - Hokej s visačkou vysoké kvality se v sobotu podával v Třebíči, kde Horácká Slavia hostila lídra tabulky z Mladé Boleslavi.

Domácí papírového favorita dokonale zaskočili a chvíli po polovině zápasu vedli už 4:0. Skóre otevřel minutu před první přestávkou v přesilovce Křivohlávek, druhý gól přidal po třech minutách hry ve druhém dějství Němec a pak už se ke slovu dostal Marek Laš, který do mateřského klubu zamířil do konce ledna na hostování. Ve 28. minutě ho mezi kruhy našel puk po krásné kombinaci Němce a Nahodila a Laš z první trefil přesně k tyči. Ve 33. minutě pak při hře ve čtyřech zastavila Dietzovu šanci tyč a Laš vrátil odražený puk do branky podruhé. Pak se o slovo přihlásili i viditelně zaskočení hosté, to když Čiliaka překonal Kafka.

Jenomže naděje Středočechům sebral na začátku třetí části Čuřík, ke kterému se šťastně odrazil puk a šikovný útočník ho poslal do horního růžku náhradníka Lakosila. Ve 46. minutě pak zapadl puk za Čilikova záda po střele Koudelky, ale v pohodě hrající Horácká Slavia našla za dvě minuty odpověď. Tou zkompletoval hattrick Marek Laš. Konečnou podobu dal výsledku v 55. minutě Nouza, na zasloužené výhře třebíčského týmu už se ale nic změnit nemohlo.

Třebíčský trenér Kamil Pokorný si po utkání oddechl. Jeho tým se konečně dočkal i v duelu se soupeřem ze špice prvoligové tabulky. „V poslední době jsme byli hodně chválení, ale k tomu, abychom s těmi těžkými soupeři jako je Ústí, Olomouc a Kadaň uspěli, vždycky kousíček chyběl. Dneska se nám to konečně povedlo. Myslím, že v první třetině jsme byli jasně lepší, hráči si začali víc věřit, shodili ze sebe respekt a ve druhé třetině to byla pro fanoušky parádní podívaná. Věřím, že dneska si to užili jak diváci, tak i hráči.“

Výkon Marka Laše, který se v mateřském týmu zdrží minimálně do konce ledna hodnotil Kamil Pokorný, stejně jako ostatní hráče, velmi kladně. „Pořád si myslím, že Marek Laš patří do Třebíče. Tolik gólů co dal dneska, nedal v Ústí za celých třicet kol. Dneska už to byl zase starý dobrý Mára a já jsem strašně rád, že se mu to dneska takhle povedlo.“

Autor: Martin Mutl