Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Marihuanu našli v autě

29.10.2019

ŽELETAVA (pch) - Případů, kdy policisté dopadnou výrobce či distributora drog na našem okrese, bohužel neubývá. K poslednímu takovému případu došlo v pátek 18. října v Želetavě.


„V pátek bylo v Želetavě kontrolováno vozidlo, ve kterém byla nalezena rostlinná hmota s podezřením, že se jedná o marihuanu,“ potvrdila naše informace tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová.

Podle našich kusých a neoficiálních informací došlo k zastavení auta s drogou v dopoledních hodinách, odpoledne pak měla policie zasahovat v jednom z rodinných domků přímo v Želetavě. Tyto informace ovšem policie nepotvrdila. „Prověřování případu převzali kriminalisté. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ konstatovala tisková mluvčí Jana Kroutilová a dodala, že kriminalisté případ dále prověřují.

Marihuana patří na Třebíčsku k nejběžnějším drogám a je velmi lehko k sehnání. Oblíbená je především mezi mládeží, a to proto, že je právě lehké k ní přijít a také proto, že jde o relativně levnou drogu. Marihuana je také brána jako droga neškodná s malou možností vybudování si návyku. Což je samozřejmě omyl. Marihuana bývá většinou přestupní stanicí k silnějším a nebezpečnějším drogám.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk