Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Jednačtyřicetiletý Martin Sobotka si s generálním manažerem Horácké Slavie plácl. V Třebíči podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí.
(foto: Martin Mutl)

Martin Sobotka se stal novým trenérem Horácké Slavie

11.04.2016

Třebíč - Novým trenérem hokejové Horácké Slavie Třebíč se na konci minulého týdne stal jednačtyřicetiletý Martin Sobotka. Ten v posledních pěti sezónách působil u druholigového Žďáru nad Sázavou, se kterým se v nedávném play-off probojoval až do semifinále, kde nestačil na silný Tábor. V Třebíči podepsal Sobotka dvouletý kontrakt s roční opcí.


V září dvaačtyřicetiletý Martin Sobotka není pro třebíčské fanoušky vůbec novou tváří. Dres Horácké Slavie totiž v minulosti hned dvakrát oblékal. Poprvé v památné sezóně 1996/1997, kdy Třebíč postoupila do první ligy, podruhé pak v letech 2003 – 2007, kdy byl ve čtyřech sezónách jedním z nejproduktivnějších útočníků týmu. Dalšími hokejovými zastávkami šikovného útočníka bylo Znojmo, Rosice a nakonec Žďár nad Sázavou, se kterým spojil také svojí trenérskou kariéru.

Vedení Horácké Slavie jednalo o Sobotkově angažmá týden. „Měli jsme v hledáčku víc jmen, která jsme konzultovali s partnerskou Kometou Brno. Nakonec jsme se dohodli na jménu Martina Sobotky, který je mladý trenér, jenž má ambice a chce se posunout dál.“ Nedostatku zkušeností se Karel Čapek nebojí. „Každý trenér někde začínal, podívejte se na Kamila Pokorného, který tady začínal bez trenérských zkušeností a nyní působí v brněnské Kometě. Bude nutné, aby Martinovi pomohla kabina, navíc na přípravu tady budou dohlížet i trenéři Brna. Máme totiž v plánu propojení herního stylu s Kometou tak, aby kluci, kteří sem přijdou z Brna, neměli ten přechod tak složitý.“

O svém asistentovi si sám Sobotka rozhodne v tomto týdnu. Podle manažera Karla Čapka je ale vyloučená možnost návratu Radka Nováka. „Radkovi jsme v klubu nabídli jinou práci, kterou zná a umí a týká se sportovní stránky. Jeho návrat na pozici asistenta prvního týmu nepřipadá v úvahu,“ říká Čapek s tím, že asistent pravděpodobně bude z prostředí blízkého třebíčskému klubu.

V tomto týdnu bude známé i to, kdy bude zahájena letní příprava a jakou bude mít podobu. „V těchto dnech budeme jednat o tom, jak bude vypadat letní příprava, ale i o tom, u kterých hráčů uplatníme opci a se kterými budeme jednat o nové smlouvě,“ uzavírá Karel Čapek.

Martin Sobotka si je vědom toho, že ho v Třebíči nečeká snadná práce. Fanoušci jsou zvyklí na účast týmu v play-off a poslední neúspěch nesli velmi těžce. „Tady v Třebíči asi nebude moje pozice taková jako ve Žďáře, kde jsem opravdu dělal kolem hokeje skoro všechno, co se týkalo chodu klubu. Samozřejmě první, co si uvědomuji a co cítím, bude tlak od fanoušků, kteří budou hladoví po úspěchu a lepší sezoně, než byla ta loňská. Já doufám, že toto se nám podaří a že budeme úspěšní. Chtěl bych, tak jako ve své praxi ve Žďáře, aby hokej byl atraktivní pro diváka, aby se diváci bavili, protože proto se hokej hraje.“

Současně je ale pro Sobotku angažmá na střídačce Třebíče velkou výzvou. „Angažmá v Třebíči je v mé trenérské praxi dalším krokem dopředu. Trénovat první ligu se totiž nepodaří úplně každému. Jsem za to strašně rád, protože pro mě je to další výzva. Ve Žďáře už jsem byl prakticky na vrcholu toho, co se dalo dosáhnout. Trénoval jsem muže i extraligový mladší dorost, teď je přede mnou další krok dopředu a velká výzva. Věřím, že se vše podaří a mé spojení s Třebíčí bude úspěšné,“ vzkazuje fanouškům Horácké Slavie její nový trenér.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk