Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Medový den v zahradě u řeky nebude jen sladký

15.05.2017

Třebíč (hu) - Právě v sobotu 20. května, kdy milovníci medu slaví Mezinárodní den včel, se na Zahradě u řeky (hned za bývalou prodejnou Mountfield na Brněnské ulici, koná Medový den v Zahradě u řeky. Zdaleka se však nebude jednat pouze o jakýsi medový mejdan, jak by se mohlo na první pohled zdát.


Na tuto první akci v těchto místech je toho připraveno mnohem víc. A protože nejen naše radost i starost, ale především naděje jsou naše děti, budou pro ně připraveny dílničky a soutěže se zahradní a medovou náplní. Větší děti a dospělí si společně založí trvalkový záhon a medonosné keře.

Pojem přírodní zahrada jste již všichni určitě alespoň zaslechli. V sobotu na Medovém dni se vám dostane zasvěcených informací o tom, co to přírodní zahrada opravdu je. Připravuje se i směnná burza a prodej semínek a sazenic. Máte-li tedy přebytky, nezapomeňte je vzít s sebou. Někomu třeba přijdou vhod.

Těšit se prý můžeme i na ochutnávku medů, podle počasí zdobení medových perníčků, montessori včeličky (jestli nevíte, co to je, přijďte!), prozkoumat si budete moci demonstrační úl, vyrobit včely ze šišek. No prostě to bude prima odpoledne na Brněnské ulici (od 14.00 do 18.00 hodin), které si pro vás připravily Chaloupky o.p.s., které mají v záhlaví, že nás naučí řeč přírody.

Zapomenout byste však rozhodně neměli na vhodný oděv i obuv. V případě deštivého počasí se akce ruší a bude přeložena na 24. června na tzv. Svatojánskou slavnost.

Autor: hu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk