Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Měrka nominován na cenu Ď 2013

29.04.2013

Náměšť nad Oslavou - Ocenit starostu města Vladimíra Měrku cenou Ď 2013 navrhla za klienty a zaměstnance Domova bez zámku jeho ředitelka Alena Brožková.


Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. První ročník se konal v Národním divadle v roce 2001. Na cenu Ď může nominovat své mecenáše a dobrodince každý subjekt z oblasti kultury, charity, vědy, školství apod., případně i občan ČR, města, obce...

V letošním, již 13. ročníku, byl na cenu Ď starosta Měrka nominován za to, že od prvopočátku pomáhal vedení Ústavu sociální péče v Jinošově pro mentálně postižené muže s realizací transformačního projektu. Změna služeb má umožnit lidem s postižením, žijícím dosud v ústavu, žít v běžných životních podmínkách za současného zlepšení jejich života. Starosta pomáhal vedení ústavu například nabídkou nájemních bytů a lokalit pro výstavbu malých domácností pro klienty nejen v Náměšti, ale i v okolních obcích. Vedení ústavu si cení i toho, že Měrka vystupoval ve svém volném čase a bez nároku na odměnu na konferencích a v debatách u kulatého stolu k transformačnímu procesu v několika krajích. A jako dobrou praxi vždy uváděl začleňovaní lidí z jinošovského ústavu do místní komunity. „Kluci z Jinošova“ tak dnes žijí v devíti domácnostech po dvou až deseti lidech v různých částech Náměště a okolí.

Cena Ď má své regionální a krajské kolo, všichni nominující i nominovaní budou pozvání na 20. června zdarma do Národního divadla na celostátní finále ceny. Jeden ze 14 krajských vítězů tam získá ke své ceně ještě GRAND PRIX Ď.

Autor: (red)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk