Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Město chystá nový ceník za služby v útulku

22.11.2019

Třebíč (mič) - Nový ceník, týkající se třebíčského útulku pro opuštěná zvířata, začne platit od nového ruku. V ceníku je například zahrnutý poplatek za odchyceného psa, za jeho pobyt a karanténu v útulku, poplatek obce, z jejíž katastru je pes dovezen do útulku.


„Zjistili jsme, že v připravovaném ceníku nebylo pamatováno na všechny možné situace, které mohou nastat, proto se jeho přijetí zdrželo. Tím, že začne platit až od nového roku, dostáváme možnost využít i zkušenosti z jiných měst,“ řekl starosta Pavel Pacal. Město nemá žádnou konkrétní smlouvu s obcí, ale podle ceníku je schopno přijmout zvíře z kterékoliv obce, která o to požádá. „Doposud se tak děje bez ceníku. Obce přispívají pouze formou peněžního daru, který většinou starosta platí ze svého. Nemá to prostě jak vykázat v účetnictví obce. I z toho důvodu je nutný ceník,“ upozornil Pacal.

Místostarostu Vladimíra Malého těší, že se daří zvířata z útulku umísťovat do nových domovů. „Právě proto je v útulku dostatek místa pro nové příjmy,“ řekl. Starosta potvrdil, že je s provozem nového útulku v ulici Hrotovická velká spokojenost. Občas se objeví negativní zprávy, ale radnice si jejich pravdivost ověří. „Víme o tom, že se na fejsbuku objevila informace o odmítnutí nalezených koťat třebíčským útulkem, ale zjistili jsme, že to byla bohapustá lež. Provoz důsledně kontrolujeme,“ ujistil starosta.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk