Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Město řeší nedostatek parkovacího místa

07.02.2018

TŘEBÍČ (evu) - Rozšířit parkovací místa, především kolem centra města, to zvažují členové rady města. V úvaze bylo postavit parkovací dům v Otmarově ulici. Ale cena, kterou by stál, je pro radu neúnosná. „Cena byla si 49 milionů korun, pokud bychom to parkoviště navýšili o to jedno patro na Otmarově ulici, tak jedno parkovací stání by vycházelo zhruba na 500 tisíc korun, což se nám zdálo jako příliš vysoká a neúnosná cena,“ řekl místostarosta Vladimír Malý.


Stávající parkoviště nemá zpevněný povrch. Když zaprší, lidé musí přes bláto. Na druhou stranu je poplatek za parkovné zcela zdarma a využívají ho převážně pracující lidé v centru města. „Jsem ráda, že nemusím platit. Proto mi ani nerovný povrch na parkovišti až tak nevadí. Nejsem z Třebíče a pracuji na Karlově náměstí. Kdybych měla každý den platit celodenní parkovné, tak se mi to hodně prodraží,“ svěřila se paní Jana.

„Zadali jsme novou studii, která se prověřuje. Na stávajícím parkovišti za zimním stadionem chceme udělat něco podobného, jako ve stylu u nákupního domu Kaufland. Navýšení parkoviště o patro. S tím, že jsme oslovili přímo tu firmu, která dělala parkoviště u Kauflandu. Takže chceme navýšit počet parkovacích míst a necháme to pověřit studii. Cena parkovacího místa vyšla na méně než polovinu toho, co bylo v první studii (parkovací dům),“ dodal Malý.

Druhé patro za zimním stadionem by mělo nově opatřit asi osmdesát parkovacích míst. Celou situaci hlídají také památkáři, kteří se hlásí o slovo. Nové parkoviště by mělo zapadnout do koncepce daného místa a splynout s okolím.

Nová parkovací místa by měla také vzniknout u stávajícího autobusového nádraží. Momentálně se tam nachází podélná parkovací místa, která se nahradí šikmými. Celodenní parkování u autobusového nádraží vyjde na třicet korun.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk