Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Mladík s nožem vyhrožoval strážníkům smrtí

13.06.2011

Moravské Budějovice - Nebezpečně vyhlížející scénu jak z amerického filmu zažili náhodní kolemjdoucí v podvečer ve čtvrtek 9. června na náměstí Míru v Moravských Budějovicích. Podnapilý mladík tu zaútočil na městské strážníky. „Policejní komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči zahájil trestní stíhání proti jednadvacetiletému muži pro trestný čin násilí proti úřední osobě,“ potvrdila tisková mluvčí policie Marcela Lavická.


Mladík byl nejspíš ve velmi dobrém rozmaru a na náměstí kopal a bouchal do popelnic. „Bylo nám hlášeno, že hodil jízdní kolo na automobil, který naštěstí netrefil, a že rozkopává popelnice,“ konstatoval vedoucí městských strážníků v Moravských Budějovicích Petr Dohnal. Na místo brzy přijela hlídka strážníků moravskobudějovické městské policie. „Ze začátku se zdál klidný,“ uvedl Dohnal. Pak ale podnapilý muž začal strážníky slovně urážet. „Jednoho ze strážníků udeřil kovovým řetězem do levé ruky a zad,“ popsala začátek incidentu Marcela Lavická. „Poté začal policisty ohrožovat otevíracím nožem a vyhrožoval jim smrtí,“ doplnila tisková mluvčí. Napadený strážník má na ruce pohmožděninu a problémy má i s krční páteří. „Nyní je v pracovní neschopnosti,“ prozradil Petr Dohnal.

Strážníci ovšem zachovali chladnou hlavu a opilého útočníka rychle zpacifikovali. „Strážníci muže zadrželi a na místě ho předali policistům z obvodního oddělení,“ uvedla Lavická. Ti mladíkovi dali dýchnout a zjistili, že má v dechu 2,57 promile alkoholu. „Po svém výstupu tak putoval k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici,“ doplnila mluvčí.

Trestný čin násilí proti úřední osobě patří mezi závažnější prohřešky proti zákonu. Obviněnému muži tak hrozí, podle slov tiskové mluvčí Marcely Lavické, trest odnětí svobody až na šest let.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk