Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Monika Oborná: „Diamanty vznikají pod tlakem.“

21.01.2019

TŘEBÍČ, PRAHA (pch) - Už více než rok reprezentuje náš okres a kraj v poslanecké sněmovně Monika Oborná (ANO). Vstup do vysoké politiky je určitě obrovskou změnou v životě. A tak není od věci si se slečnou poslankyní popovídat o tom, jak to vlastně všechno prožívala a prožívá.


Začnu lakonickou otázkou: Jaký byl první rok ve sněmovně?

Politice jsem se poslední rok věnovala téměř naplno, takže to pro mě byla změna. Na začátku jsme měli spoustu školení o legislativních procesech a jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Opravdu hodně informací najednou. Byl to náročný rok, především proto, že se delší dobu sestavovala vláda. Ale jak se říká, „diamanty vznikají pod tlakem“, tak to byla při startu nejlepší škola.

Je něco, co vás ještě v politice překvapilo?

Neměla jsem o politice přehnané iluze, předem jsem věděla, co k té práci patří. Poznala jsem na vlastní kůži politikaření v pravém slova smyslu. Někdy je pro mě nepochopitelné, jak někteří opoziční poslanci blokují z vlastních politických zájmů dobré věci. Také mě občas překvapil tlak médií, jsme v centru mediálního dění a ne vždy je to příjemné.

Pokračování v tištěných novinách.
Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk