Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Montserrat Caballé

22.07.2010

Jaroměřice nad Rokytnou - Už 12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského proběhne od 7. do 21. srpna 2010 v Jaroměřicích nad Rokytnou, Telči a Dalešicích u Třebíče. Ve spolupráci s generálním partnerem festivalu, Skupinou ČEZ, připravili letos pořadatelé mimořádně lákavou přehlídku vokálního umění.


Festival zahájí 7. srpna svým galakoncertem španělská sopranistka Montserrat Caballé. Při jejím exkluzivním vystoupení v České republice ji doprovodí Peter Dvorský, jeho bratr Jaroslav a Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou dirigenta Josého Collady. Montserrat Caballé se proslavila interpretací Belliniho a Donizettiho oper. Pozornost na sebe upoutala spoluprací s leaderem skupiny Queen, Freddiem Mercurym. Jejich duet Barcelona je dodnes synonymem letních olympijských her v roce 1992.

I v dalších večerech nabídne festival pestrý program. V pivovaru v Dalešicích, jenž je znám z filmového zpracování Hrabalových Postřižin, se uskuteční v pátek 13. srpna dlouho očekávaný koncert Idy Kelarové a její Jazz famelije. Na koncertě zazní mimo jiné i písně z jejich nového alba Aven bachtale.

Ve znamení francouzského šansonu se ponese vystoupení Radky Fišarové s Moravskou filharmonií Olomouc v sobotu 14. srpna.Dramaturgie festivalu letos připravila dva speciální večery pro milovníky sborového zpěvu. 10. srpna vystoupí v jaroměřickém chrámu sv. MarkétyKantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, a 19. srpna na zámku v Telči hostuje Český filharmonický sbor Brno s Pergolesiho Stabat mater.

Závěrečný koncert 21. srpna bude věnován osobnosti Gioacchina Rossiniho. V komponovaném večeru s názvem Vivat Rossini! zazní nejslavnější scény z Lazebníka sevillského v podání košického operního souboru. Na závěr je připravena originální vizualizace naší přední ohňostrojné společnosti Flash Barrandov SFX. Režisér a designér Jaroslav Štolba si ke ztvárnění vybral Rossiniho operu Straka zlodějka. Překvapení čeká na diváky v podobě iluzivní iluminace francouzské zahrady za použití unikátního barokního osvětlení.

Vstupenky na festival jsou v prodeji od 17. května v síti CK Tipatour, v Informačním středisku města Telč, na pokladně zámku a v Informačním centru v Jaroměřicích nad Rokytnou. Podrobné informace najdete na adrese www.arskoncert.cz.

Autor: (org)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk