Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Most bude až v dubnu

24.11.2016

TŘEBÍČ (pch) - To, čeho jsme se všichni báli, je skutečností. Nový Podklášterský most do zimy nebude. Na- opak, budeme se bez něj muset obejít celou zimu a dočkáme se až na jaře. „Důvodem je časová tíseň, ve které se ocitla dodavatelská společnost, a také nastupující zimní období komplikující a ohrožující technologické postupy,“ řekl nový krajský radní pro dopravu Jan Hyliš.


Vedení kraje slibuje, že náklady se zvyšovat nebudou a zároveň se omlouvá všem řidičům i občanům Třebíče za vzniklé komplikace.

Ke zpoždění došlo podle kraje kvůli posunutí přeložky plynu na straně Komenského náměstí a v souvislosti se změnou založení mostu. Na posunutí termínu se podepsalo také prosakování podzemní vody z náměstí. „S ohledem na nastupující zimu, noční teploty pod nulou a vysokou vlhkost v místě stavby, není možné s nasazením všech sil zpoždění dohnat,“ dodal Hyliš, který slíbil, že se bude osobně zúčastňovat kontrolních dnů.

Tlak na dokončení mostu je enormní i kvůli tomu, že na jaro příštího roku se připravuje rekonstrukce Bráfovy třídy. Kontinuální uzavření mostu i Bráfovy třídy by bylo pro Třebíč víc než vražedné. „Příprava rekonstrukce Bráfovy třídy – 1. etapy, od Okresního soudu po křižovatku s ulicí Nádražní, směřuje k termínu zahájení 1. května 2017 a době provádění sedm kalendářních měsíců,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Třebíči Aleš Kratina. Ještě před ŘSD se ale na „Bráf- ku“ vrhnou síťaři. „Na harmonogramu prací se pracuje, ale počítáme, že tam začneme pracovat v březnu nebo dubnu,“ prozradil ředitel Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný. To naznačuje, že by zde opravdu mohlo dojít ke kolizi uzavírek. Nicméně, v úterý 29. listopadu se má konat velká koordinační schůzka všech investorů a snad se dojde k rozumnému koncensu.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk