Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Mudrci z Východu mohou i připlout. Třeba na lodi Horácko

06.01.2014

Kramolín (ju) - Obec Kramolín byl letos svědkem zázraku a asi si toho nikdo ani nevšiml. Zatímco ve 12.30 troubili skvělí Babylonští trubači k pochodu na Babylon se Třemi králi v čele, Tři králové se hnedle ve 13.00 naloďovali na palubu lodi Horácko, aby již potřetí vykonali charitativní vyhlídkovou plavbu k Wilsonce a zpět. Zatímco Tři králové, mudrci či mágové se asi množí dělením jako prvoci a byť se jedná stále o tu samou trojici, jsou v těchto dnech k vidění všude, my prostí redaktoři z masa a kostí to máme těžší. Kam se vrtnout? Na kopec či na vodu?


Podobné to ale mají i ostatní lidé, kteří by třeba rádi podpořili vodní mudrce z Mohelna, ale když oni ti trubači jsou fakt dobří.

Zvítězila voda. Měli jsme to už předem domluvené a sliby se musí plnit. Naštěstí takových bylo víc, a tak se loď Horácko nakonec celkem zaplnila. Tři sestry z Mohelna slušivě přestrojené a s papírovými korunami zpívají koledy a postupně se přidávají i členové posádky a pasažéři. Peníze za plavbu tentokrát nekončí v lodní pokladně, ale v kasičce tříkrálové. Tato plavba je totiž charitní a majitele Milana Jahodu i posádku hřeje akorát dobrý pocit. A víte, že to taky není špatné? Příležitost vyzkoušet si to máme nyní všichni. Vždyť Tři králové právě vycházejí.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk