Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Musíme proměňovat šance, ví kouč Pazderník

27.11.2019

Horní Suchá (art) - Šňůru pěti venkovních zápasů v řadě jeli Snipeři načínat na půdu dobře známého soupeře z Horní Suché. Po sérii psychicky i fyzicky náročných utkání se proti Třebíčským měl postavit tým, který navzdory lepšímu průběžnému postavení v tabulce, drží se Snipery v základní části historicky horší vzájemnou bilanci. Modrobílé pušky se letos po devíti kolech stále trápí v zakončení a na palubovce tohoto celku mohlo konečně přijít ono gólové probuzení, na které se stále čeká…


Národní liga mužů, skupina východ: FbK Horní Suchá - Snipers Třebíč 3:2 (2:1, 1:0, 0:1). Do zápasu vstupovalo jako papírový favorit domácí mužstvo, ovšem hru na míčku navzdory očekávání ovládali hosté. Třebíč také otevírala stav utkání, když Mátl zpoza brány nabídl možnost na mantinelu osamocenému Sýkorovi, který střelou na bližší tyč překonával Plíhala. Suchá vyrovnávala o několik minut později. Ze standardní situace se prosadil Řezáč. Bojovníci od polských hranic se snažili zakládat hru na přechodech přes střed hřiště, tuto taktiku třebíčští obránci až do 17. minuty zachycovali s přehledem. Ve zmíněném čase se ve středu hostující poloviny bohužel nejlépe zorientoval Třinecký, který po přihrávce Večeři posílal domácí do vedení.

Do prostřední části se tedy vstupovalo s jednobrankovou ztrátou. Navíc byl v 26. minutě potrestán Benáček za hrubost. Oslabení však Třebíč zvládla s přehledem a minimálně tohle se Sniperům dlouhodobě daří. Přibližně v polovině utkání mohl vyrovnat Sýkora z trestného střílení, ale po rozpohybování Plíhala vysoko přestřelil. Nejen že Třebíč nesrovnala, ale následně i smolně inkasovala. Po chybě v obraně se podruhé v zápase prosadil Třinecký. Do poslední části se tedy branková ztráta ještě navýšila. Suchá do ní vstupovala oslabená kvůli sekání Henslera.

A zde přišla po dlouhé době využitá přesilová hra Třebíče. Střelou od půlky se po šťastné teči prosadil Mátl. Snipeři chytli druhý dech a začali domácí tlačit. Ještě jednou oslabil své družstvo Benáček, který bráněním ve hře nafasoval opět dvě minuty. Hosté tím jen zlepšili procentuální statistiky v poč- tu ubráněných oslabení a pokračovali v náporu na domácí svatyni. Avšak ani drtivý tlak v šesti hráčích v závěru zápasu ovoce nepřinesl. Třebíč tak odjížděla po těsné prohře 3:2 bez bodu.

Branky a asistence: 16. Řezáč (Cirkl), 17. Třinecký (Večeřa), 35. Třinecký - 10. Sýkora (Mátl), 42. Mátl (Sýkora). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:26. Diváků: 28.

Autor: art
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk