Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Muž, který ozbrojený přepadával pumpy, je konečně za mřížemi

27.02.2014

MOHELNO, DUKOVANY (pch) - Kriminalisté vypátrali a zadrželi nebezpečného pachatele, který se dopustil série loupežných přepadení, a to nejen na Třebíčsku, ale i území Jihomoravského kraje. Na Třebíčsku přepadl dvě čerpací stanice a vždy byl ozbrojen nožem. Šestadvacetiletý muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, byl vzat do vazby a v současné době je ve věznici.


Případ pro třebíčské policisty začal v pondělí 3. února večer, kdy přepadl čerpací stanici v Mohelně. „Na základě provedeného šetření zjistili, že před půl šestou večer vstoupil do prodejny čerpací stanice pachatel, který byl maskován kuklou. S nožem v ruce požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti, a když mu ji žena z obavy o svůj život a zdraví vydala, z místa utekl.

Prověřování případu převzali kriminalisté oddělení obecné kriminality, kteří provedli šetření v objektu čerpací stanice a v jejím okolí, ohledali místo činu a zjistili stopy, dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupeže. Kriminalisté vyhodnotili také záznam z kamer. Zvláštností bylo, že pachatel měl na sobě oblečenou mikinu, na které měl přilepený bílý papír. Kriminalisté dále na základě provedeného šetření, vyhodnocení všech zjištěných poznatků a ze shromážděných informací zjistili, že se jedná o pachatele, který se pravděpodobně loupežného přepadení dopustil i na jiných místech republiky, a to na území Jihomoravského kraje, a začali na případu spolupracovat s brněnskými kriminalisty,“ popsala tisková mluvčí policie Jana Kroutilová.

V úterý 18. února večer přepadl čerpací stanici v Dukovanech. Tady se mu ovšem nepodařilo odnést žádné peníze. „Ozbrojen nožem přišel před půl šestou večer k čerpací stanici, dveře ale byly zamčené. Z místa proto po chvíli odešel,“ dodala Kroutilová.

V té době už ale byli policisté pachateli na stopě. Z lupiče se nakonec vyklubal šestadvacetiletý muž ze Znojemska.

„Po loupeži spáchané v Dukovanech začali třebíčští kriminalisté ve spolupráci s policisty obvodních oddělení okamžitě po podezřelém muži na území Třebíčska pátrat. Zjistili také vozidlo, kterým se pravděpodobně muž bude pohybovat,“ uvedl kriminalista Josef Vodák, a dodal, že ve středu 19. února vytipovaný automobil v dopoledních hodinách vypátrala a zastavila policejní hlídka Obvodního oddělení Hrotovice v Mohelně.

„Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přípravy zvlášť závažného zločinu loupeže. Dále je obviněn z dalších loupežných přepadení, kterých se dopustil na území Jihomoravského kraje,“ konstatoval Vodák. Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk