Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Muž se zastal ženy a dostal na budku

07.11.2013

TŘEBÍČ - Na Bráfově třídě v Třebíči došlo ke rvačce, do které se zapletli dva muži a jedna žena. „V úterý 5. listopadu zasahovali policisté po druhé hodině v noci v zábavním podniku v Třebíči na Bráfově třídě, kde dle přijatého oznámení došlo mezi hosty k fyzickému napadání,“ potvrdila tisková mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.


Na místo vyjely okamžitě policejní hlídky. „Po příjezdu policisté učinili opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání,“ konstatovala policejní mluvčí. Do rvačky se zapletli dva muži ve věku šestadvacet a dvaatřicet let a jedna ženou. Té bylo dvaadvacet let. „Všichni tři byli pod vlivem alkoholu,“ doplnila Kroutilová.

Mladá žena měla zranění, a proto jí policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. „Na základě šetření policisté zjistili, že jeden z mužů se začal v podniku chovat agresivně a poté napadl fyzicky ženu, které se druhý muž zastal a násilné jednání se obrátilo proti němu. Při potyčce došlo k poškození barových židlí a dalšího zařízení,“ popsala potyčku tisková mluvčí.

Jak již bylo uvedeno, byli všichni tři pod vlivem alkoholu. „Policisté provedli u útočníka dechovou zkoušku, při které agresivnímu muži naměřili hodnotu 2,07 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ prozradila policejní mluvčí.

Zraněná žena, která měla přes jedno promile alkoholu, byla převezena na ošetření do nemocnice. U druhého muže policisté naměřili hodnotu 0,12 promile alkoholu v dechu. I ten utrpěl zranění a také vyhledal lékařské ošetření. „Škoda na poškozené skleněné výplni dveří, věšáku a barových židlích byla předběžně vyčíslena na čtyři tisíce korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a dále prověřují veškeré okolnosti případu,“ doplnila Jana Kroutilová.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk