Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Muž vyhrožoval nemocnici bombou

14.09.2010

Třebíč - Nepříjemné probuzení do nového pracovního týdne zažila třebíčská nemocnice. „Na linku 112 zavolal v ranních hodinách dne 13. září neznámý pachatel a vyhrožoval bombou,“ zní oficiální vyjádření tiskové mluvčí Policie České republiky Třebíč Marcely Lavické.

Dosud neznámý telefonista volal na tísňovou linku z veřejné telefonní budky. „Oznámil, že se v prostorách Nemocnice Třebíč nachází na třech místech bomba,“ uvedla Marcela Lavická. Na místě zasahovalo na čtyřicet policistů z třebíčského obvodního oddělení, ze zásahové jednotky, psovod, pyrotechnik, hasiči z Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina a nechyběli ani strážníci třebíčské městské policie. Nemocnice byla důkladně prohledána.

„Naštěstí se bomba v nemocnici nenacházela,“ podotkla tisková mluvčí policie. Zhruba v sedm hodin ráno se nemocnice vrátila k normálnímu provozu a všechny její prostory byly opět zpřístupněny.


Výhružný telefonát do jisté míry omezil provoz zdravotnického zařízení. Na otázku, jak to bylo pro nemocnici nepříjemné, jsme ovšem nedostali odpověď. Ředitel Leoš Dostál byl celé pondělí mimo nemocnici a nezvedal telefon, stejně tak jeho náměstek pro lékařskou péči Jiří Kucharský. „Provoz samotné nemocnice a jejích jednotlivých oddělení se nezastavil, nikoho z pacientů jsme nemuseli evakuovat,“ prozradila Marcela Lavická

Vyhrožování bombou není v třebíčské nemocnici nic neobvyklého. Poslední takovou událost zažilo toto zdravotnické zařízení před půl rokem, a to 4. března. Ani tehdy se provoz nemocnice nezastavil a žádný z pacientů nebyl evakuován.

Policie po pachateli tohoto činu intenzivně pátrá. Bude-li dopaden, bude mu sděleno obvinění z přečinu šíření poplašné zprávy. „Hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta,“ doplnila tisková mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk