Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Filipa Onderku zatkla zásahová jednotka v Rouchovanech.
(foto: reprofoto HoN)

Muž z Hrotovic měl zabít politika

28.11.2011

Hrotovice, Brno - Policisté minulý týden našli tělo necelé tři měsíce pohřešovaného místostarosty Židenic Aleše Vytopila. Tělo bylo zakopáno nedaleko Moravského Krumlova. Muž byl zastřelen a tělu chyběla hlava, kterou policisté dosud nenašli.


Policie v souvislosti s vraždou zatkla hrotovického podnikatele Filipa Onderku a jeho bývalou manželku Radku. Zásahová jednotka dopadla Filipa Onderku v Rouchovanech a jeho bývalou ženu v Brně. Za brutálním činem stály s největší pravděpodobností podivné vztahy ve čtyřúhelníku, který vedle Filipa Onderky a jeho bývalé manželky Radky tvořila i bývalá přítelkyně Onderky Pavla A., která byla rovněž přítelkyní místostarosty Vytopila.

Podle našich informací Radka Onderková svého bývalého manžela ovládala i po rozvodu. Prohrála velké peníze na automatech, a jak jsme se dozvěděli, Filip Onderka ji pomáhal dluhy splácet. Lidé z Onderkova okolí se tak domnívají, že právě ona mohla být iniciátorkou brutální vraždy, a to i přesto, že Radka Onderková se s židenickým místostarostou osobně neznala. I to bude muset dokázat nebo vyvrátit policie.

Z dostupných informací jasně vyplývá, že vražda neměla politický motiv. Podle policie v násilné smrti bývalého místostarosty nehrály roli ani peníze, které měl v době svého zmizení u sebe. Policie v této chvíli sází na zašmodrchané vzájemné vztahy zmiňované čtveřice. Na základě námi získaných informací se lze ovšem domnívat, že peníze v tomto „milostném“ čtyřúhelníku důležitou roli hrály. „Jsou to velice složité vztahy čtyř lidí, z nichž dva jsou teď obvinění, třetí je zavražděný a čtvrtá se na téhle kauze vůbec nepodílela,“ uvedl policejní vyšetřovatel Antonín Hrdlička.

Filip Onderka i jeho bývalá manželka jsou ve vazbě a policie pracuje na rozplétání celého případu a hledá pravý motiv smrti Aleše Vytopila.

Aleš Vytopil zmizel 9. září tohoto roku v Mariánském údolí v brněnské části Líšeň. Po měsíci hledání pak byly nalezeny jeho doklady u dálnice D1 nedaleko Ostrovačic.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk