Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na Hromnice sevřel Třebíčsko led

03.02.2014

TŘEBÍČSKO - V neděli 2. února kolem sedmé hodiny ráno začaly dopadat na promrzlou zem na Třebíčsku první kapky mrznoucího deště. Během několika desítek minut byl celý okres sevřen ledem. Nejhorší situace byla samozřejmě na silnicích. „Kdo nemusí, ať nevyjíždí,“ varovali po celé dopoledne policisté.


„Na některých místech začalo časně ráno pršet a v kombinaci s teplotami pod nulou se pak vytvořila na silnicích nebezpečná ledovka. V průběhu dopoledne proto byly silnice I. a II. tříd především na Třebíčsku a Žďársku sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Potíže se vyskytly ráno také na dálnici D1, ale když se podařilo celý úsek chemicky ošetřit, byla dálnice bez problémů sjízdná. V průběhu dopoledne se situace na Žďársku se sjízdností výrazně zlepšila, ale problémy s ledovkou i odpoledne přetrvávaly na Třebíčsku,“ uvedla tisková mluvčí policie Dana Čírtková.

Policisté na integrovaném operačním středisku odbavili v průběhu nedělního dopoledne na pět desítek telefonických oznámení, které se týkaly situace v dopravě. „Největší počet volání se týkal stížností řidičů na špatnou sjízdnost komunikací, další telefonáty pak obsahovaly oznámení o dopravních nehodách,“ popsala Čírtková.

V průběhu nedělního dopoledne vyjížděli policisté v kraji celkem k dvaadvaceti dopravním nehodám, při kterých utrpělo sedm osob zranění. Spousta drobných nehod ovšem nebyla policii hlášena. K zle vyhlížející kolizi hned ráno u Myslibořic. „Ráno krátce po sedmé hodině havaroval na silnici u obce Myslibořice autobus. Jeho řidič nezvládl řízení, dostal s autobusem smyk a sjel ze silnice do příkopu a poté vozidlo skončilo na přilehlém poli. Při nehodě byla jedna osoba lehce zraněna,“ konstatovala tisková mluvčí. Jedno zranění si vyžádala také nehoda, která se stala před devátou hodinou ve Velkém Meziříčí, kde se střetla dvě vozidla. „Řidič osobního vozidla Lada dostal smyk a narazil zadní částí svého vozidla do protijedoucího dodávkového vozidla Mercedes. Řidič osobního auta byl převezen do Fakultní nemocnice v Brně s podezřením na vnitřní zranění,“ popsala Dana Čírtková. K dalším nehodám došlo i na Červené Hospodě a v Třebíči v Týně.

Problémy byly i na dalších silnicích okresu. Ledovka nadělala problémy především ve Štěměchách, Horním Újezdě, Třebíči, Vladislavi, Studenci, Jaroměřicích nad Rokytnou a v Náměšti nad Oslavou, kde silnici v kopci nad zámkem před devátou hodinou ranní blokoval kamion a vyprostit ho museli až hasiči. Dvě osobní auta se vzpříčila i v Třebíči na Nehradově a zablokovala výjezd ze sídliště. Na místě zasahoval i jeřáb, který musel vyprostit automobil uvízlý ve svahu. V noci z neděle na pondělí pak ledovka připravila komplikace řidičům u Bačic, Krhova nebo Radkovic u Hrotovic.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk