Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na malé diváky čekají loutky ze tří krajů republiky

23.03.2017

TŘEBÍČ (kv) - Po jednapadesáté se bude o víkendu v Národním domě konat Třebíčské loutkářské jaro. Jedná se o krajskou soutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů, která je spojována s principálem někdejšího třebíčského souboru Zdravíčko Milošem Blahou.


Letos se mohou diváci těšit na šest divadelních představení. Znovu jsou určena především malým dětem, kterým se představí loutkoherci z Uherského Brodu, Brna, Pelhřimova, Kroměříže a Třeště. Ti všichni budou jako obvykle bojovat o postup do celostátní soutěže Loutkářská Chrudim, která se bude konat od 30. června do 6. července 2017 už po šestašedesáté.

Místem konání je tradičně třebíčský Národní dům. První představení Liška třikrát jinak začíná v malém sále v sobotu už v 9 hodin. Jde o představení Spolku loutek Loutkino Brno, který se třebíčské a následně i chrudimské přehlídky účastní již několikátou sezónu. O hodinu později bude ve velkém sále hrát Divadlo Brod svou pohádku O kůzlátkách.

Sobotní odpolední program začne ve 13.30 přestavením souboru Struhadlo z Pelhřimova, který je v Třebíči poprvé. Uvede se pásmem Klubíčko pohádek (O kapičce Antonii, O kočce a Klubíčku). Posledním sobotním představením bude pohádka O pejskovi a kočičce, vzniklá na motivy stejnojmenné Čapkovy knížky. Příběh, do jehož děje budou vtaženi i malí diváci, se rozehraje pomocí loutek i živých herců. A prý jde o nejoblíbenější představení z repertoáru kroměřížské Říše loutek.

Nedělní program zahájí v 9 hodin třešťské Maňáskové divadlo čtyřmi Pohádkami z lesa. Divadlo funguje při třešťském Domě dětí a mládeže od roku 2013 a Třebíčského loutkářského jara se účastnilo už oni. A to hned dvěma pohádkami. Závěr divadelní přehlídky bude patřit pohádkám Sněhurka a Kominíček. Začínají v neděli v 10 hodin.

Autor: vk
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk