Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na Třebíčsku vzroste cena vody o 2,6 procenta

07.12.2017

TŘEBÍČSKO (red) - Na 90,68 koruny za metr krychlový se zvýší cena pitné vody včetně stočného od 1. ledna na Třebíčsku. Jedná se o zvýšení ceny o 2,6 procenta platné pro 124 obcí, sdružených v dobrovolném svazku Vodovody a kanalizace Třebíč.


Vyplývá to z údajů třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti, která pro obce tuto infrastrukturu provozuje. „Je to v podstatě inflační nárůst,“ informoval ředitel třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný. Obyvatelé obcí sdružených ve svazku, sídlícím v Třebíči, budou příští rok za každých 1000 litrů odebrané pitné vody platit 50,38 koruny. Za stočné v novém roce vydají 40,30 koruny za metr krychlový.

Pro srovnání - obyvatelům zásobovaným žďárskou divizí společnosti se platba s Novým rokem nezmění. Za metr krychlový vody se stočným budou nadále platit 94,90 koruny (dosud 88,37 koruny). Na Jihlavsku se rozhodnutím valné hromady Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko zvýšily ceny od letošního 1. července, a to o 2,5 procenta. Obyvatelé tak za metr krychlový vody včetně stočného platí 94,85 koruny.

Cena vody se stočným se tak pozvolna blíží k psychologické hranici 100 korun. Sociální únosnost ceny je podle metodiky ministerstva pro Kraj Vysočina 110 korun za kubík. Společně se zdražením elektřiny a plynu, přispěje i voda ke zvýšení životních nákladů většiny rodin.

Více o vodě a o tom, jak se tvoří cena vody, se dozvíte v rozhovoru s ředitelem třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslavem Hedbávným na straně 4.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk